Opublikowano 23 września 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Porady » Jak wyłączyć dźwięki w Windows
 
 

Jak wyłączyć dźwięki w Windows


Zastanawialiście się kiedyś, jak wyłączyć dźwięk podczas logowania do systemu lub podczas przechodzenia z jednego folderu do drugiego? Przydatne rozwiązanie, kiedy zabieramy gdzieś naszego laptopa i nie chcemy, aby jakiekolwiek dźwięki wydawały się z komputera, bądź gdy wyłączamy komputer późno w nocy i nie chcemy zbudzić żadnego z domowników donośnym dźwiękiem wyłączania Windows. Szczególnie jeśli zapomnimy wcześniej wyłączyć głośniki..

We wszystkich systemach, proces jest prawie taki sam i na pewno, jak sami kiedyś szukaliście, to trafiliście we właściwe miejsce.

Wyłączenie dźwięków systemowych w Windows 7

Klikamy na pulpicie PPM -> Personalizuj -> na samym dole znajdziemy „Dźwięki” i przechodzimy do trzeciej zakładki o takiej samej nazwie. Jeżeli chcemy wyłączyć dźwięki, tylko podczas uruchamiania systemu, odznaczamy ptaszkiem pole pod „Zdarzeniami programów”.

wyłączenie dźwięków Windows

Gdy chcemy pozbyć się tylko niektórych, poszczególnych dźwięków, to ramka „Zdarzenia programów” jest właśnie dla nas. Nie odkryłem innego sposobu wyłączenia takich pojedynczych dźwięków, jak po prostu wybranie z listy odpowiedniego poprzez kliknięcie na niego myszką, kliknięcie „Przeglądaj” i skasowanie pliku o takiej samej lub podobnej nazwie.

Wyłączenie dźwięków systemowych w Windows Vista i Windows XP:

Wchodzimy w Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> Dźwięki -> Schemat dźwiękowy i wybieramy opcję „Brak dźwięków”.

Spis treści: Jak wyłączyć dźwięki w Windows

Click to rate this post!
[Total: 10 Average: 4.2]

Webstero