5
Opublikowano 17 marca 2012 w Portal komputerowy » Oprogramowanie » Programy graficzne » Jak stworzyć animację GIF
 
 

Jak stworzyć animację GIF


Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest animacja – animacja to seria wyświetlanych kolejno po sobie obrazów. Jednym z najprostszych sposobów stworzenia animacji jest wykonanie animowanego GIF’a. W tym artykule wyjaśniamy, jak najprościej tego dokonać.

Aby stworzyć animację GIF koniecznie musimy posiadać najpierw potrzebne materiały w postaci obrazków, które chcemy „ożywić”. Kiedy już je zdobędziemy możemy przejść do kroku drugiego, w którym musimy przekonwertować wszystkie obrazy do formatu GIF, a także nadać wszystkim takie same wymiary. Tego typu operacje najlepiej wykonywać w zaawansowanych edytorach graficznych takich jak Photoshop, gdyż po edycji w takim programie pliki będą zajmowały mniej miejsca (co jest szczególnie ważne jeżeli mamy w planie zamieścić później naszą animację w Internecie), mniej stracą na jakości podczas zmieniania ich wymiarów, a także my stracimy mniej czasu, gdyż edycja w PS’ie przebiega znacznie sprawniej, jednak nie każdy posiada zaawansowany program graficzny, wszystko wytłumaczymy na przykładzie MSPaint’a. W celu zmienienia formatu zdjęcia na GIF, trzeba otworzyć plik z obrazem, a następnie wybrać: Plik – Zapisz jako – Zapisz jako typ: GIF (wybrać z rozwijanej listy – jak na screenie nr. 1 poniżej) – Zapisz. Zmienienie wymiarów obrazów w Pain’cie jest możliwe za pomocą narzędzia „rozciągnij/pochyl” (Ctrl + W), jednak jest to bardzo niewygodne. Kolejnym krokiem jest uruchomienie programu UnFREEz.

Screen nr. 1
unfreez

Screen nr. 2
unfreez

Spis treści: Jak stworzyć animację GIF

Słowa kluczowe: animacje gif, animacja gif, jak zrobic gifa, jak zrobić gif, animowany gif, jak stworzyc gif, jak zrobić animowany gif, jak tworzyć gify, jak stworzyć gifa

Click to rate this post!
[Total: 6 Average: 2.7]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.