Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Karty graficzne » Test Sapphire HD7750 Ultimate – Cichy zabójca

Test Sapphire HD7750 Ultimate – Cichy zabójca

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
11 total ratings

 

Zalety


+ Niskie temperatury
+ Krótkie PCB
+ Bardzo niski pobór energii
+ Relacja wydajność/pobór energii
+ Absolutna cisza
+ Architektura rdzenia GCN

Wady


- Niewielki potencjał OC
- Karta zbyt słaba by cieszyć się maksymalnymi detalami w grach(Full HD)


Kilka słów o teście

Jak wszyscy dobrze wiedzą, komputer nie służy jedynie do gier. Coraz częściej zdarza się, że służy także jako kino domowe. Takie rozwiązanie wymaga oczywiście ciszy, by nic nie zakłócało seansu filmowego. Zintegrowane karty graficzne obecnie radzą sobie dobrze nawet z odtwarzaniem filmów w rozdzielczości Full HD, jednak w przypadku gier już nie jest tak różowo. […]

0
Opublikowano 10 października 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Jak wszyscy dobrze wiedzą, komputer nie służy jedynie do gier. Coraz częściej zdarza się, że służy także jako kino domowe. Takie rozwiązanie wymaga oczywiście ciszy, by nic nie zakłócało seansu filmowego. Zintegrowane karty graficzne obecnie radzą sobie dobrze nawet z odtwarzaniem filmów w rozdzielczości Full HD, jednak w przypadku gier już nie jest tak różowo. Co zrobić by cieszyć się absolutną ciszą podczas seansu filmowego oraz zapewnić sobie płynny obraz w trakcie gry? Oczywiście kupić kartę graficzną chłodzoną pasywnie.

Firma Sapphire wydała niedawno taką właśnie kartę graficzną. Model HD7750 Ultimate jest jedną z niewielu konstrukcji, oferujących przyzwoitą wydajność oraz absolutną ciszę. Największą wadą kart z chłodzeniem pasywnym, są wysokie temperatury, a także słaby potencjał OC, jednak czy na pewno? Jak wyglądają temperatury? Czy karta da się podkręcić? Czy to się opłaca? Na te i wiele innych pytań odpowiem w tej recenzji.

Spis treści: Test Sapphire HD7750 Ultimate – Cichy zabójca

4estR
 
Były redaktor Tweaks.pl. Specjalizacja w sprzęcie takim jak: - Smartfony - Monitory - Notebooki, Netbooki, Ultrabooki - Podzespoły bazowe komputera. - Sieć przewodowa i bezprzewodowa.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)