Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Karty graficzne » Test Sapphire HD 7970 Vapor-X GHz Edition 3GB – Piękna i bestia

Test Sapphire HD 7970 Vapor-X GHz Edition 3GB – Piękna i bestia

 
Sapphire HD7970 Vapor-X GHz Edition 3GB
Sapphire HD7970 Vapor-X GHz Edition 3GB
Sapphire HD7970 Vapor-X GHz Edition 3GB

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
87 total ratings

 

Zalety


+ Jakość wykonania
+ Kultura pracy
+ Rewelacyjna wydajność
+ Nowoczesna architektura rdzenia GCN
+ Ogromny potencjał OC
+ Funkcja ZeroCore

Wady


- Cena


Kilka słów o teście

Tym razem mieliśmy okazję przetestować jedną z najwydajniejszych kart graficznych dostępnych na rynku. Sapphire HD7970 Vapor-X GHz Edition 3GB, bo o nim tutaj mowa, powstał w oparciu o rdzeń Tahiti XT2 – najwydajniejszy obecnie rdzeń AMD.

0
Opublikowano 7 grudnia 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Firma Sapphire produkuje jedne z najlepszych kart graficznych dostępnych na rynku opartych o rdzeń AMD. Tym razem do naszej redakcji trafiła karta Sapphire HD7970 Vapor-X w wersji GHz Edition. Oznacza to, że pracuje ona w oparciu o rdzeń Tahiti XT2, czyli najwydajniejszy obecnie rdzeń AMD. Dodatkowo producent wyposażył kartę w 3GB pamięci, dzięki czemu gry w wysokich rozdzielczościach nie powinny stanowić problemu.

Seria Vapor-X jest wręcz legendarną serią kart graficznych Sapphire. Chłodzenie oparte o dużych rozmiarów komorę parową zawsze było w stanie skutecznie odprowadzić ciepło z powierzchni rdzenia karty. Dawniej kupując produkt Sapphire z serii Vapor-X mieliśmy pewność, że kupujemy produkt cechujący się ogromną wydajnością, wysoką jakością wykonania oraz jednym z najlepszych systemów chłodzenia. Jak prezentuje się wydajność oraz jakość wykonania najnowszej karty Sapphire HD 7970 ? Czy system chłodzenia oparty o komorę parową wciąż jest jednym z najwydajniejszych rozwiązań obecnych na runku? Na ile karta pozwoli się podkręcić? Na te i wiele innych pytań postaram się odpowiedzieć w tym artykule. Zapraszamy do lektury najnowszego testu na łamach naszego portalu.

Spis treści: Test Sapphire HD 7970 Vapor-X GHz Edition 3GB – Piękna i bestia

4estR
 
Były redaktor Tweaks.pl. Specjalizacja w sprzęcie takim jak: - Smartfony - Monitory - Notebooki, Netbooki, Ultrabooki - Podzespoły bazowe komputera. - Sieć przewodowa i bezprzewodowa.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)