Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » TP Link Archer C6 – test taniego routera WiFi AC!

TP Link Archer C6 – test taniego routera WiFi AC!

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
80 total ratings

 

Zalety


+WiFi AC1200,
+dobre pokrycie sygnałem,
+atrakcyjny wygląd,
+tryb gościa,
+możliwość sterowania z poziomu aplikacji mobilnej,
+atrakcyjna cena


Kilka słów o teście

Z roku na rok Internet przyspiesza, wyższe prędkości przesyłu danych stają się dostępne w coraz niższych cenach. Niestety dostawcy gdzieś w pogoni za megabitami zaczęli zaniedbywać routery często oferując do umów sprzęt jedynie ze standardem „N”. Rozwiązaniem takiego problemu jest zakup własnego sprzętu sieciowego i wykorzystanie go jako access point. Dzisiaj rzucimy okiem na router, który nada się do tego idealnie, a dokładniej TP Link Archer C6. Jest to sprzęt wyceniony na 170zł i wspierający standard AC1200. Zapraszamy do lektury.

1
Opublikowano 16 kwietnia 2019 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Wielu z nas korzysta z routera dostarczonego przez operatora, ponieważ jest on skonfigurowany dokładnie pod jego potrzeby. O ile w przypadku podłączenia kablem Ethernet wszystko jest w najlepszym porządku, to jednak jeśli zechcemy skorzystać z Internetu bezprzewodowo prędkość pobierania i wysyłania może być wyraźnie niższa niż deklarowana ze względu na możliwości sprzętowe urządzenia. Lepszym wyjściem jest uzbrojenie się w wydajny sprzęt sieciowy. Do niedawna routery zgodne ze standardem 802.11 AC kosztowały nas majątek. Dzisiaj możemy je nabyć w rozsądnej cenie. Przykładem jest testowany dziś TP Link Archer C6, którego można kupić już za ok. 170zł. Czyni go to całkiem łakomym kąskiem dla osób chcących niskim kosztem poprawić osiągi swojego WiFi. Jak jednak wypadnie w testach? Czy jest to sprzęt godny zakupu? Nasza recenzja odpowie. Zapraszamy!

Specyfikacja TP Link Archer C6:

 • Wymiary : 230 × 144 × 35 mm
 • Standardy sieci bezprzewodowej: IEEE 802.11ac/n/a 5GHz, IEEE 802.11b/g/n 2,4GHz
 • Częstotliwość pracy: 2,4GHz i 5GHz
 • Szybkość transmisji: 5GHz: do 867Mb/s; 2,4GHz: do 300Mb/s
 • Porty RJ45: 4x LAN 10/100/1000Mb/s, 1x WAN 10/100/1000Mb/s
 • Przyciski: Reset, Zasilanie, WPS / Wi-Fi On/Off
 • Dodatkowe wyposażenie: zasilacz, kabel Ethernet RJ45, instrukcja szybkiej instalacji
 • Cena: około 170zł
Spis treści: TP Link Archer C6 – test taniego routera WiFi AC!

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


1 komentarz


 1.  
  Krzysiek

  bardzo dobrze działają vlany przez co Tv nie zacina się , sygnał radiowy jest tak silny że w pokoju gdzie stoi ruter test prędkości szaleją np dla predkości 300 Mbps przy połączeniu 2,4 GHz pokazuje 70-90 Mbps a w pokoju obok 140 Mbps . Ogólnie cena do jakości super.

Dodaj komentarz


(required)