Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » TP Link Archer C6 – test taniego routera WiFi AC! » Strona 3

TP Link Archer C6 – test taniego routera WiFi AC!

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
80 total ratings

 

Zalety


+WiFi AC1200,
+dobre pokrycie sygnałem,
+atrakcyjny wygląd,
+tryb gościa,
+możliwość sterowania z poziomu aplikacji mobilnej,
+atrakcyjna cena


Kilka słów o teście

Z roku na rok Internet przyspiesza, wyższe prędkości przesyłu danych stają się dostępne w coraz niższych cenach. Niestety dostawcy gdzieś w pogoni za megabitami zaczęli zaniedbywać routery często oferując do umów sprzęt jedynie ze standardem „N”. Rozwiązaniem takiego problemu jest zakup własnego sprzętu sieciowego i wykorzystanie go jako access point. Dzisiaj rzucimy okiem na router, który nada się do tego idealnie, a dokładniej TP Link Archer C6. Jest to sprzęt wyceniony na 170zł i wspierający standard AC1200. Zapraszamy do lektury.

1
Opublikowano 16 kwietnia 2019 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

TP Link Archer C6 – testy

Testy przeprowadzaliśmy z użyciem smartfona Sony Xperia X oraz komputera zbudowanego na płycie głównej MSI B450-A PRO wykorzystującej gigabitowy kontroler Realtek 8111H.

Router będący naszym punktem odniesienia to Technicolor TC7200. Jest to popularny model u kilku operatorów. Jak pokazuje test szybkość bezprzewodowej transmisji danych, Tp-Link wypada zdecydowanie lepiej. Tyczy się to zwłaszcza sytuacji, w której znajdujemy się w niewielkiej odległości od routera, gdzie częstotliwość 5GHz może pokazać pazurki i zaoferować znacznie lepsze transfery danych niż sprzęt dostawcy Internetu (choć 5 Ghz to również większy zasięg). Test dobitnie pokazuje, że za stosunkowo niewielkie pieniądze możemy znacznie przyspieszyć bezprzewodową transmisję danych.

Poziom sygnału wygląda zdecydowanie lepiej w przypadku routera TP Link Archer C6. Zapewni on lepszą stabilność i większe pokrycie sygnałem, niż sprzęt, który otrzymujemy wraz z podpisaniem umowy. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na poziom sygnału sieci 5GHz przechodzącej przez 2 ściany. Router ISP w tej sytuacji często zrywał połączenie, podczas gdy TP Link Archer C6 takiego problemu nie miał.

Spis treści: TP Link Archer C6 – test taniego routera WiFi AC!

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


1 komentarz


  1.  
    Krzysiek

    bardzo dobrze działają vlany przez co Tv nie zacina się , sygnał radiowy jest tak silny że w pokoju gdzie stoi ruter test prędkości szaleją np dla predkości 300 Mbps przy połączeniu 2,4 GHz pokazuje 70-90 Mbps a w pokoju obok 140 Mbps . Ogólnie cena do jakości super.

Dodaj komentarz


(required)