Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Sprzęt sieciowy » Test TRENDnet TEW-684UB karta sieciowa USB

Test TRENDnet TEW-684UB karta sieciowa USB

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
3 total ratings

 

Zalety


- kompaktowe rozmiary
- długi kabel USB
- prędkość 450Mb/s
- dołączone intuicyjne oprogramowanie

Wady


- dołączone oprogramowanie tylko w języku angielskim


Kilka słów o teście

TEW-684UB to kompaktowy adapter bezprzewodowej sieci LAN, pozwalający uzyskać teoretyczną prędkość 450Mb/s, co w dzisiejszych czasach jest raczej rzadkością. Urządzenie pozwala na podłączenie starszych urządzeń do sieci WiFi, które nie posiadają karty WLAN. Można również podłączyć starsze typy laptopów oraz komputerów, by uzyskać maksymalne prędkości przesyłania danych. Kompaktowe rozmiary urządzenia oraz względnie długi kabel umożliwiają […]

0
Opublikowano 27 listopada 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

TEW-684UB to kompaktowy adapter bezprzewodowej sieci LAN, pozwalający uzyskać teoretyczną prędkość 450Mb/s, co w dzisiejszych czasach jest raczej rzadkością. Urządzenie pozwala na podłączenie starszych urządzeń do sieci WiFi, które nie posiadają karty WLAN. Można również podłączyć starsze typy laptopów oraz komputerów, by uzyskać maksymalne prędkości przesyłania danych. Kompaktowe rozmiary urządzenia oraz względnie długi kabel umożliwiają umieszczenie adaptera w wybranym przez siebie miejscu. Adapter był testowany w warunkach domowych.

Podstawowe informacje

W skład zestawu wchodzi samo urządzenie, płyta z oprogramowaniem oraz instrukcja obsługi. Produkt obsługuje najnowsze standardy szyfrowania, dzięki czemu chroni dane przesyłane wewnątrz sieci.

TRENDnet TEW-684UB akcesoria

Tak prezentuje się cały zestaw pudełka – płyta CD, instrukcja obsługi, karta i kabel.

TRENDnet TEW-684UB rozmiar

Tak urządzenie wygląda z profilu, trzeba przyznać że ma naprawdę kompaktowe rozmiary.

TRENDnet TEW-684UB

Przód karty, gdzie znajdują się diody sygnalizujące aktualny stan urządzenia. Zaczynając od najwyższej – mamy  diodę określającą status WPS, następnie diodę połączenia Wifi, na samym dole natomiast znajduje się dioda zasilania. Karta jest zasilana z portu USB.

Funkcje

Adapter pozwala na podłączenie się do sieci zarówno 2,4GHz jak i 5GHz. Do produktu dołączone jest bezpłatne oprogramowanie, dzięki któremu możliwe jest zarządzanie poszczególnymi profilami. Długi kabel pozwala na umieszczenie urządzenia praktycznie w każdym dowolnym wybranym przez nas miejscu. Z kolei dzięki kompaktowym rozmiarom, adapter nie jest aż tak bardzo widoczny. Adapter posiada również przycisk WPS, dzięki któremu możemy w bardzo łatwy sposób podłączyć się do sieci. Dołączone oprogramowanie pozwala na naprawdę wiele, poniżej kilka zrzutów:

TRENDnet TEW-684UB oprogramowanie

Tak wygląda okienko softu dołączonego do karty, widać tutaj podstawowe dane dotyczące sieci z którą jesteśmy aktualnie podłączeni. Zrzut został niefortunnie zrobiony w czasie, kiedy karta pracowała jeszcze na starym ruterze TPlinka, dlatego też maksymalna prędkość wynosi tylko 54 Mb/s. Po połączeniu z ruterem TEW-692GR transfer znacznie podskoczył, osiągając średnie prędkości ~300Mb/s (połączenie w niedalekiej odległości od rutera).

TRENDnet TEW-684UB zasięg WIFI

Na tym screenie widać listę dostępnych sieci bezprzewodowych wraz ze szczegółowymi danymi, takimi jak SSID, adres MAC, rodzaj szyfrowania, siła sygnału oraz kanał.

TRENDnet TEW-684UB ustawienia

W zaawansowanych ustawieniach karty możemy zmienić tryb pracy urządzenia oraz na wybór kanałów dla poszczególnych częstotliwości.

Podsumowanie

Małe rozmiary oraz mnogość funkcji czynią to urządzenie godnym polecenia. Dwuzakresowość oraz obsługa najnowszych standardów szyfrowania pozwalają na podłączenie się do praktycznie każdej sieci bezprzewodowej. Teoretyczna prędkość przesyłania danych wynosi 450 megabitów na sekundę, co powinno zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników. W warunkach domowych urządzeń sprawowało się rewelacyjnie, osiągając maksymalne możliwe prędkości jakie były dostępne w danym modelu rutera. Sygnał był stabilny, silny, dlatego też strumieniowanie wszelkiej maści filmów HD nie sprawiało żadnego problemu. Dołączone oprogramowanie pozwala na podgląd aktualnej prędkości przesyłania danych oraz na podłączenie się do wielu sieci, umożliwia również tworzenie profili połączenia. Urządzenie polecam tym którzy posiadają starszy sprzęt bądź chcą usprawnić swoje połączenie między urządzeniami w sieci.

Spis treści: Test TRENDnet TEW-684UB karta sieciowa USB

0101bajtek
 


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)