7
Opublikowano 8 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Porady » Jak wyświetlić konto Administratora w panelu logowania
 
 

Jak wyświetlić konto Administratora w panelu logowania


Konto Administratora systemu jest tworzone przy instalacji systemu Windows. Nie jest ono jednak widoczne w panelu logowania. Jeżeli chcesz się zalogować do systemu Windows poprzez konto „Administrator” to możesz to zrobić tylko z poziomu Windows włączonego w trybie awaryjnym (podczas startu komputera, zaraz po teście POST kliknij F8 i pojawi ci się menu wyboru trybów uruchamiania Windows Jeżeli chcesz korzystać z konta Administratora także podczas normalnej pracy z komputerem skorzystaj z rejestru.

  1. Uruchom Edytor rejestru.
  2. Przejdź do klucza [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList].
  3. Utwórz w tym kluczu nową wartość DWORD o nazwie „Administrator”, kliknij na nią dwukrotnie i wpisz 1.

Konto Administrator w panelu logowania, Administrator

Spis treści: Jak wyświetlić konto Administratora w panelu logowania

Słowa kluczowe: konto administratora, admin w win xp

Click to rate this post!
[Total: 47 Average: 3.2]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.