0
Opublikowano 18 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows Vista » Narzędzia » Zmiana tła pulpitu z Windows DreamScene
 
 

Zmiana tła pulpitu z Windows DreamScene


Użytkownicy najbogatszej wersji Windows Vista i Windows 7 Ultimate mogą cieszyć się nowym efektem w systemie. Dodatek, który znajduje się w Ultimate Extras umożliwia zmianę statycznych tapet na pulpicie w pełni dynamiczne filmy wideo. Taka zmiana w systemie Windows jest bardzo efektowna.

Informacje przed instalacją dodatku DreamScene:

Dodatek obsługuje tylko formaty plików wideo WMV i MPG Dodatek wymaga karty wideo obsługującej interfejs Windows Aero.

Nacisk przy funkcjonowaniu DreamScene postawiono na wydajność karty graficznej, odciążając przy tym procesor. Aby dodatek działał prawidłowo, potrzebna jest wydajna karta graficzna.

Jeżeli nasz komputer spełnia wyżej wymienione warunki, to możemy przystąpić do instalacji Windows DreamScene:

  1.  Z witryny Windows Update (Klikamy Start, w pole Rozpocznij wyszukiwanie wpisujemy Windows Update i zatwierdzamy klawiszem Enter)
  2.  Klikamy na przycisk Sprawdź czy są aktualizację (czekamy parę minut)
  3. Teraz klikamy na Wyświetl dostępne aktualizacje i szukamy dodatku Windows DreamScene (w Windows Ultimate Extras) i instalujemy go

Teraz należy uruchomić dodatek. W tym celu:

  1.        Klikamy Panel Sterowania
  2.        W Panelu Sterowania wybieramy Wygląd i personalizacja
  3.        Następnie zaznaczamy Personalizacja
  4.        Klikamy na Tło pulpitu
  5.        Zmieniamy pole Lokalizacja z Tapety systemu Windows na Zawartość dodatku Windows DreamScene
  6.        Niżej pojawią się miniaturki filmów. Wybieramy interesujący nas schemat i klikamy OK. (Możemy zaznaczać odpowiednią miniaturkę i minimalizować okno, aby zobaczyć jak efekt prezentuje się na naszym pulpicie).

Windows DreamScene jest już uaktywniony. Aby w prosty sposób go zatrzymać należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na pulpicie i z menu kontekstowego wybrać Wstrzymaj dodatek DreamScene.

Spis treści: Zmiana tła pulpitu z Windows DreamScene

Słowa kluczowe: typ licencji oprogramowania anagram wadera

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.