0
Opublikowano 14 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Administracja » Zmiana folderu z tapetami Windows
 
 

Zmiana folderu z tapetami Windows


Standardowe tła systemu Windows XP znajdziemy w katalogu Windows\Web\Wallpapers. Zmiany tła dokonamy we właściwościach ekranu, w zakładce Pulpit, wybierając z listy odpowiadające nam tło pulpitu. Jeśli chcemy wybrać inne tapety to musimy w wyżej wymienionym oknie, kliknąć przycisk Przeglądaj… i odnaleźć katalog z naszymi tapetami na pulpit.
Użytkownik komputera posiadający własną kolekcję tapet na dysku, a na dodatek lubiący częste zmiany tła pulpitu, powinien zainteresować się poniższą modyfikacją rejestru, dzięki czemu ułatwi sobie wybór własnych tapet w właściwościach ekranu, które będą wyświetlone od razu w liście tapet, zamiast tych standardowych. A więc, do dzieła.

  1. Uruchamiamy Edytor rejestru.
  2. Otwieramy klucz:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion.
  3. Następnie dwukrotnie klikamy na wartość WallPaperDir. W polu Dane wartości wprowadzamy ścieżkę dostępu do wybranego folderu zawierającego nasze tła.
  4. Po zamknięciu Edytora rejestru zmiana będzie od razu aktywna i będzie dotyczyć wszystkich użytkowników komputera.
Spis treści: Zmiana folderu z tapetami Windows

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.