2
Opublikowano 8 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Administracja » Jak wyłączyć powiadomienie o restarcie Windows
 
 

Jak wyłączyć powiadomienie o restarcie Windows


W systemach Windows 2000/XP (z dodatkiem Service Pack) po instalacji łatek wymagających ponownego uruchamiania systemu ukazuje Ci się co kilka minut monit z instalacją o konieczności ponownego uruchomienia systemu. Bywa on bardzo denerwujący – pojawia się dość często i minimalizuje aplikacje uruchomioną na pełnym ekranie. Istnieje sposób na wyłączenie tego monitu.

  1.  Otwórz klucz [HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\Windows].
  2.  Utwórz tam kolejno dla podklucze: WindowsUpdate, a w nim AU tak, aby istniał klucz [HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU].
  3.  Utwórz w kluczu AU wartość typu dword o nazwie „RebootWarningTimeoutEnable” oraz „RebootWarningTimeout” i ustaw na 0.

Wyłączenie powiadomienia o restarcie,RebootWarningTimeout,RebootWarningTimeoutEnable,RebootWarningTimeoutEnable

Spis treści: Jak wyłączyć powiadomienie o restarcie Windows

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.