5
Opublikowano 15 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Administracja » Zablokowanie strony domowej w Internet Explorer
 
 

Zablokowanie strony domowej w Internet Explorer


Niektóre robaki internetowe np. Spyware ustawiają własną stronę jako stronę startową przeglądarki Internet Explorer i blokują możliwość jej zmiany. Na pewno jest to bardzo uciążliwe zwłaszcza, gdy na witrynie domowej widnieją kolejne wirusy. Skorzystanie ze standardowych opcji programów przeciw Spyware( SpyBot i Ad-Aware może czasem nie pomóc, dlatego pokaże Ci jak pozbyć się tego kłopotu.

Funkcję zmieniającą stronę startową dysponuje m.in. program SpyBot – Search and Destroy, jednakże możesz posłużyć się aplikacją specjalnie do tego przeznaczoną – będzie o wiele łatwiej.

Pobierz program StartPage Guard. Po jego instalacji i uruchomieniu zobaczysz niewielkie okno, w którym możesz wpisać adres strony startowej przeglądarki Internet Explorer.

Start Page Guard, blokada Internet Explorer, blokada strony startowej

StartPage Guard, blokada strony startowej przeglądarki

Zaznaczenie „Check StartPage when Windows starts” spowoduje sprawdzanie przez StartPage Guard czy wybrana przez Ciebie strona startowa nie została zmieniona.
Jeżeli zaznaczyłeś powyższą opcje razem z „Revert to Selected without notofication” spowoduje to w przypadku zmiany strony startowej brak informacji o jej przywróceniu.

Usunięcie przekreślenia (po przez kliknięcie) z ikonki z kłódką obok adresu może uchronić Cię przez zmianą adresu strony startowej. Opcja ta zostanie zablokowana w programie Internet Explorer.

Spis treści: Zablokowanie strony domowej w Internet Explorer

Słowa kluczowe: Twój komentarz Opcje: Strona domowa:

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 3]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.