FAQ

Pyt. Dlaczego warto Tweakować Windows?
Odp. Odpowiedź znajdziesz na podstronie /artykul-202.html.


Pyt. Co to jest overclocking?
Odp. Odpowiedź znajdziesz na podstronie ABC Overclockingu kart graficznych, oraz na stronie: ABC Overclockingu procesorów.


Pyt. Jakie narzędzia będa nam potrzebne w Tweakowaniu Windows?
Odp.W system Windows jest wbudowany szereg narzędzi do zmian ustawień parametrów pracy systemu operacyjnego i aplikacji. Między innymi skorzystamy z takich programów jak:

 

 • REGEDIT – Rejestr to centralna baza ustawień systemu operacyjnego, którą Windows posługuje się niemal co sekundę. Jeśli uruchomisz prosty program do monitorowania pracy rejestru, będziesz zaskoczony częstotliwością kontaktów system-rejestr. Można śmiało powiedzieć, że rejestr jest najważniejszą częścią systemu operacyjnego. Jego brak lub uszkodzenie niesie ze sobą poważne kłopoty. Rejestr gromadzi informacje związane ze środowiskiem startowym, konfiguracją usług, urządzeń, sterowników, parametrami aplikacji, profilu użytkownika oraz zasad grupy. Centralne składowanie danych sprawia, że szybko można sięgnąć do pożądanych informacji. Równie szybko, system i aplikacje zapisują w nim odpowiednie ustawienia.
 • MSCONFIG
 • gpedit.msc
 • services.msc
 • drwtsn32

  Pyt. Jakie narzędzia będa nam potrzebne w Tweakowaniu Sprzętu?
  Odp.Będziemy korzystać z: (nazwa programu + link do download).


  Pyt. Jak uruchomić Edytor rejestru?
  Odp. Aby uruchomić edytor rejestru kliknij na Start | Uruchom. W pole Otwórz wpisz regedit. Pamiętaj, aby zmian w rejestrze dokonywać ostrożnie. Dodając nowe wartości zwracaj uwagę na wielkość liter. Najlepiej przed jakimikolwiek zmianami zrobić kopię rejestru – w oknie Edytora rejestru z menu Plik wybierz Eksportuj (więcej informacji). Gdy chcemy zaarchwizować tylko jeden klucz, bo np. porada dotyczy tylko jego to wybieramy opcję: „Wybrany klucz”. Jeśli coś się nie powiedzie wystarczy, potem tylko kliknąć na plik i zostaniemy zapytani czy przywrócić Plik rejestru, na co klikamy twierdząco.


  Pyt. Jak stworzyć skrypt rejestru?
  Odp. Odpowiedź znajdziesz na podstronie /jak-stworzyc-skrypt-rejestru/.


  Pyt. Jak uruchomić Narzędzie konfiguracji systemu?
  Odp. Uruchamia się je podobnie jak Edytor rejestru – kliknij na Start | Uruchom i w pole Otwórz wpisz msconfig. Nie wyłączaj usług po przez Narzędzie konfiguracji systemu. Do tego służy specjalna konsola Usługi.


  Pyt. Jak uruchomić Wiersz poleceń?
  Odp. Kliknij na Start | Uruchom. W pole otwórz w nowym oknie Uruchamianie, które zobaczysz wpisz cmd.


  Pyt. Jak uruchomić konsolę Usługi?
  Odp. Kliknij na Start | Uruchom i w pole otwórz wpisz services.msc. Aby wyłączyć jakąś usługę kliknij na nią dwukrotnie i ustaw typ uruchamiania na wyłączony.


  Pyt. Nie mogę sobie poradzić z poradą, artykuł jest dla mnie niezrozumiały?
  Odp. Zapraszamy do Forum, nasi specjaliści pomogą Wam rozwikłać każdy problem związany z komputerem.

 

 

[wpfaq]

Spis treści: FAQ