5
Opublikowano 13 marca 2012 w Portal komputerowy » Oprogramowanie » Internet » Blokowanie reklam w przeglądarce Mozilla Firefox
 
 

Blokowanie reklam w przeglądarce Mozilla Firefox


Artykuł przedstawia jak skonfigurować przeglądarkę internetową Mozilla Firefox, aby móc oglądać strony www bez jakichkolwiek reklam!

Wtyczki  Firefox

To rozszerzenia przeglądarki, służące do zwiększenia funkcjonalności programu.

Instalacja wtyczek Opis instalacji

Adblock Plus

Wtyczka jest modyfikacją innej wtyczki – Adblock, która służy do blokowania różnych reklam, za pomocą filtrów. Atutem Adblock Plus, jest możliwość ściągnięcia gotowych wzorców filtrów z zaufanych witryn.
Download

Flashblock

Rozszerzenie ukrywa animacje flash z witryn internetowych, wystarczy kliknąć na kwadracik z ikoną Flash, aby móc odtworzyć animacje.

Download

flashblock, Internet bez reklam, usuwanie reklam

działanie wtyczki Flashblock, pole reklamy zablokowane

NoScripts

Wtyczka służy do blokowania skryptów Java. Dzięki temu pozbędziemy się z witryn np. niebezpiecznego kodu, lub generowanych na bieżąco reklam.


NoScript, Internet bez reklam

Download

Efekty naszej pracy
Poniżej przedstawiłem wygląd serwisu przed i po tuningu przeglądarki. Jak widzimy serwis uruchomił się znacznie szybciej, jest dużo bardziej czytelny, a przede wszystkim zniknęły wszechobecne animacje!

Internet bez reklam

strona z reklamami

Internet bez reklam

Ta sama strona bez reklam

Spis treści: Blokowanie reklam w przeglądarce Mozilla Firefox

Słowa kluczowe: blokowanie reklam firefox, przeglądarka bez reklam, internet bez reklam, internet bez reklam program, wtyczka wyłączajaca reklamy

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.