Opublikowano 22 września 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Narzędzia » Łamanie haseł systemu Windows
 
 

Łamanie haseł systemu Windows

łamanie haseł Windows
łamanie haseł Windows

Czasami może się zdarzyć, że zapomnimy naszego hasła dostępu do konta w systemie Windows i nie możemy się zalogować. Niektórzy błędnie myślą, ze pozostaje nam tylko ponowna instalacja systemu. Dziś pokażę Wam, jak w prosty sposób można ponownie uzyskać dostęp do systemu. Można to po prostu nazwać łamaniem haseł. A to wszystko za pomocą jednego programu, płyty CD i BIOSu.Będziemy potrzebowali: odpowiedniego programu – w naszym wypadku Ophcrack, programu do wypalania płyt, czystego nośnika CD, sprawnego napędu CD-ROM i dostępu do BIOSu.

Program wspiera systemy Windows XP, Vista i 7.

System Windows po utworzeniu hasła do danego konta użytkownika, szyfruje go i zapisuje do pliku SAM, zlokalizowanego w folderze System32, przez co nie jesteśmy w stanie sami odszyfrować hasła. Technik deszyfrowania jest mnóstwo, a najpopularniejszą z nich jest tzw, “brute force attack”. Jest to naprawdę wolna metoda łamania haseł, ale nie ma możliwości, abyśmy nie otrzymali naszego hasła. Czas zależy oczywiście od długości i skomplikowania hasła. Ophcrack korzysta z techniki “brute force” i “rainbow tables”, dzięki czemu jego skuteczność wzrośnie, a czas łamania hasła może być znacznie krótszy.

Tyle słowem wprowadzenia, teraz szybka instrukcja:

  • Pobieramy program Ophcrack (3.4.0), który jest w obrazem .iso – LiveCD bądź instalatorem Windows.
  • Wypalamy go na płycie CD za pomocą NERO, Alcohol lub np. ISORecorder.
  • Uruchamiamy komputer ponownie z płyty CD w napędzie i w BIOSie zmieniamy priorytety dysków, tak aby CD-ROM uruchomić w pierwszej kolejności. Ewentualnie w nowszych płytach głównych klikamy F10 lub F12 w trakcie uruchamiania komputera. Następnie ładuje nam się BootManager, w którym wskazujemy płytę CD jako taką, którą chcemy uruchomić.
  • Gdy uda nam się włączyć program z płyty, powinno pojawić się zielone menu z trzema opcjami do wyboru, a mianowicie: Ophcrack Graphic mode, Ophcrack Graphic VESA mode i Ophcrack Text mode. Wybieramy Ophcrack Graphic mode.
  • Pokaże się teraz główne menu programu. Ophcrack już szuka haseł. Ostatnia kolumna wyświetla hasła dla danego użytkownika. I to wszystko.
  • Możemy wyjść z domu, zrobić sobie drzemkę, a gdy wstaniemy, na pewno nasze zgubione hasło zostanie znalezione.
  • Uruchamiamy komputer ponownie i logujemy się!

Pobierz: Ophcrack LiveCD

Program jest cały czas aktualizowany. Jego najnowsza wersja pochodzi z maja tego roku!

Spis treści: Łamanie haseł systemu Windows

Słowa kluczowe: ophcrack instrukcja, programy do win7 pro program lamania hasla adminstratora

Click to rate this post!
[Total: 18 Average: 3.1]

Webstero