8
Opublikowano 19 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows Vista » Narzędzia » Windows DVD Maker
 
 

Windows DVD Maker


Windows DVD Maker jest standardowym narzędziem wchodzącym w skład systemu Windows Vista i Windows 7. Dzięki tej aplikacji w bardzo łatwy sposób możemy wygenerować profesjonalnie wyglądające Menu dla Filmu oraz przekonwertować pliki *.mpg, *.avi, *.wmv oraz wiele innych.

Po uruchomieniu programu przywita się z Nami kreator:

Kiedy klikniemy na „Add items” zostaniemy poproszeni o wybranie pliku z filmem, bądź zdjęć w celu przygotowania prezentacji. Po wybraniu już naszych plików zostaniemy poproszeni (jeżeli nie to klikamy na „Options” widoczne w prawym dolnym rogu) o wybranie formatu obraz oraz czy film ma zawierać Menu czy też nie.

Następnie wybieramy ekran wstępny (Menu). Możliwości jest sporo, więc każdy znajdzie coś dla siebie oraz dobierze do odpowiedniego filmu.

Każde zmiany są widoczne na bieżąco w podglądzie. Do naszego Menu możemy dodać tytuł filmu, dobrać muzykę i film w tle, czcionkę, czy też przejścia pomiędzy poziomami menu. Aplikacja oferuje wszystko co niezbędne do wygenerowania profesjonalnego filmu na DVD wraz z Menu początkowym (co nie jest koniecznością).

Teraz wystarczy już tylko wcisnąć „Burn” aby to wszystko znalazło się na naszym krążku DVD.

Podsumowując: Windows DVD Maker jest bardzo dobrym narzędziem dla każdego, szczególnie amatorów, ponieważ posiada przejrzysty interfejs użytkownika, a kreator pozwoli krok po kroku skompletować film. Aplikacja nie jest bez wad, czas generowania jednego filmu o wielkości dwóch godzin, jest generowany czterokrotnie dłużej!

Ocena końcowa: 9/10

  •  Bardzo łatwy w obsłudze
  •  Duży wybór ekranów początkowych
  •  Duża możliwość dostosowywania ekranów początkowych
  •  Dość długi czas generowania filmu.
Spis treści: Windows DVD Maker

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 2.8]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.