4
Opublikowano 15 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Narzędzia » Optymalizacja Windows – Boost XP
 
 

Optymalizacja Windows – Boost XP


Z pewnością dbanie o kondycje systemu Windows jest ważne. Dzięki podstawowym czynnościom takim jak: czyszczenie rejestru, dysku, system operacyjny pracuje stabilnie i w miarę szybko. Warto korzystać ze specjalnych aplikacji, które pomogą Ci zadbać o Windows; w tym tekście przedstawię aplikacje BoostXP firmy Systweak.

Jest to obok programu TuneUp Utilities jeden z kombajnów do optymalizacji systemu. Proponuje zapoznanie się z niniejszym artykułem i wybranie jednej aplikacji, którego będziesz używał do optymalizacji i dostrajania systemu.

BoostXP, optymalizacja systemu, przyspieszanie Windows, program do optymalziacji

BoostXP - przyspieszanie Windows w kilku krokach

BoostXP jest wyposażony w sporą liczbę ciekawych modułów. Pierwszy z nim widniejący na samej górze pozwala na dostosowywanie systemu do własnych potrzeb – Customize Windows. Tam możesz zmienić ikony dowolnych folderów, plików oraz stworzyć kolekcją obrazków, które będą losowo wyświetlane jako tapety pulpitu.

Moduł Cleanup Options zawiera narzędzia, które oczyszczą rejestr, usuną niepotrzebne pliki z dysku twardego oraz pliki zawierające informacje o Twoich poczynaniach na komputerze. To ostatni moduł zasługuje na uwagę, gdyż jest dość rozbudowany.

Optimization Options to moduł przyspieszający pracę systemu Windows. Niestety dość trudno się w tym wszystkim połapać, gdyż moduł zawiera krótko opisane po angielsku opcje. Jak w każdym programie tego typu jest do dyspozycji narzędzie zwalniające pamięć RAM.

Security Options zawiera różne opcje, które zwiększają bezpieczeństwo systemu. Ciekawą funkcją jest możliwość zablokowania dostępu do dowolnego programu. Dla użytkowników programu Internet Explorer stworzono osobną sekcje z dużą ilością opcji.

pasek zadań, optymalizacja systemu, przeźroczystość paska zadań

Efekt przeźroczystości paska zadań

Computer Management zawiera dodatkowe opcje pozwalające dostosować system do własnych wymagań. Boost XP daje możliwość ustawienia przeźroczystości paska zadań, czego nie można znaleźć w TuneUp Utilities.

Personal Management zawiera przydatne narzędzia do zarządzania informacją osobistą. Przydatny może okazać się kreator zaplanowanych spotkań, zadań itp. który nie pozwoli Ci o nich zapomnieć.

Internet Options zawiera menadżer Cookies, historii oraz ciche przeglądarki.

File Options pozwana na naprawienie plików ZIP, dzielenie plików na mniejsze części oraz usuwanie bezpowrotne usuwanie plików.

Na końcu znajduje się moduł pozwalający zmienić domyślne ścieżki folderów użytkownika, zmienienie wyglądu okna logowania oraz modyfikację domyślnych ustawień efektów wizualnych Windows.

Boost XP w wersji testowej (ograniczonej czasowo) jest dostępny za darmo i można go pobrać ze strony http://www.systweak.com/boostxp/download.asp. Dużym minusem w programie tego typu jest to, że posiada on interfejs w języku angielskim. Interfejs programu jest bardzo ładny i przejrzysty. Aplikacja została wyposażona w rozbudowaną pomoc dostępną oczywiście w języku angielskim. Pełna wersja programu kosztuje US $ 29.95.

  • Download BoostXP
  • Język: angielski
  • Licencja/cena: trial / 29.95 $
  • Rozmiar pliku: 4.8 MB
  • Platforma systemowa: Windows 98/ME/2000/XP
  • Strona WWW: http://www.systweak.com
Spis treści: Optymalizacja Windows – Boost XP

Słowa kluczowe: optymalizacja xp, boostxp, program do optymalizacji windows xp, optymalizacja systemu xp

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 2]

Domyślny dla witryny