0
Opublikowano 18 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows Vista » Narzędzia » Kilka kont pocztowych w programie Poczta Windows
 
 

Kilka kont pocztowych w programie Poczta Windows


Bardzo wielu użytkowników nie korzysta z dobrodziejstwa programu Poczta systemu Windows i traci czas podczas logowania się na pocztę w przeglądarce internetowej. W programie Poczta systemu Windows możemy w bardzo szybki i prosty sposób wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe, wysyłać i odbierać pliki, wysyłać wiadomości do grup osób.

Jeżeli posiadamy wiele adresów e-mail to wczytanie wszystkich wiadomości odbywa się za pomocą kliknięcia jednego przycisku Wyślij/Odbierz.

W celu dodania konta internetowego do programu Poczta systemu Windows musimy:

  1.        Otworzyć program Poczta Systemu Windows klikając odpowiednio Start, Wszystkie programy, Poczta Systemu Windows.
  2.        W menu Narzędzia klikamy polecenie Konta…
  3.        Klikamy przycisk Dodaj.
  4.        Wybierz typ konta (w naszym przypadku zaznaczamy Konto e-mail a później klikamy Dalej).
  5.        Wpisujemy nazwę wyświetlania konta, np.: Praca.
  6.        Wpisujemy adres e-mail, który wprowadzamy do programu. Następnie klikamy Dalej.
  7.        Wybieramy typ poczty przychodzącej, np.: POP3.
  8. Wpisujemy odpowiednio nazwę serwera poczty wychodzącej oraz serwera poczty przychodzącej (nazwy serwerów otrzymujemy zaraz po rejestracji konta pocztowego, np.: poczta.o2.pl, poczta.interia.pl). Jeżeli po rejestracji poczty otrzymaliśmy informację że serwer wymaga uwierzytelniania to wówczas musimy zaznaczyć opcję Serwer poczty wychodzącej wymaga uwierzytelniania. Klikamy Dalej.
  9.        Musimy wpisać hasło identyczne z tym co mamy w poczcie, zaznaczamy Zaznaczony Zapamiętaj hasło i klikamy przycisk Zakończ.

Jeżeli mamy wiele adresów e-mail to postępujemy analogicznie według powyższych punktów.

Spis treści: Kilka kont pocztowych w programie Poczta Windows

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.