0
Opublikowano 18 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows 7 » Porady » Jak zmienić język w systemie Windows Vista i 7
 
 

Jak zmienić język w systemie Windows Vista i 7


Windows Vista pozwala na zmianę języka wyświetlania, który będzie obsługiwał system operacyjny (np.: okna dialogowe, menu). To zupełnie tak jakbyśmy mieli klika wersji systemu operacyjnego w różnych językach w jednej kopii.

Istnieją dwa rodzaje plików językowych:

  •  Dodatek Multilingual User Interface Pack (MUI) – zawiera przetłumaczoną większość część interfejsu użytkownika, dostępna tylko dla posiadaczy Windows Vista Ultimate
  • Dodatek Language Interface Pack (LIP) – zawiera przetłumaczone najczęściej używane elementy interfejsu użytkownika. Aby zainstalować ten rodzaj pliku języka, należy pobrać plik i zainstalować go dokładnie tak jak każdą aplikację.

Jak pobrać języki wyświetlania dla systemu Windows Vista (MUI)?

Aby pobrać języki wyświetlania MUI, należy skorzystać z usługi Windows Update.

Aby uruchomić usługę Windows Update, należy:

  1.        Uruchomić Panel Sterowania
  2.        Kliknąć na Zabezpieczenia
  3.        Zaznaczyć Windows Update

W nowo wyświetlonym oknie Windows Update, należy kliknąć przycisk Sprawdź, czy są aktualizacje. Czekamy parę minut.

Teraz w kategorii Windows Vista Ultimate Language Packs, zaznaczamy język, który chcemy pobrać i zainstalować.  Klikamy na przycisk Zainstaluj.

Następnie ukaże się wiadomość Trwa pobieranie aktualizacji…, gdy aktualizacja zostanie pobrana, automatycznie zostanie zainstalowana w oknie Instalowanie i odinstalowywanie języków wyświetlania.

Gdy otrzymamy komunikat Aktualizacje zostały pomyślnie pobrane, zamykamy okno i przechodzimy do Panelu Sterowania, a następnie:

  1.        Wybieramy Zegar, język i region
  2.        Klikamy na Opcje regionalne i językowe
  3.        Przechodzimy do zakładki Klawiatury i języki
  4.        W kategorii Wybierz języki wyświetlania rozwijamy listę, wybieramy język , który ma   być używany w systemie Windows a następnie zatwierdzamy przyciskiem OK.

Następnie wyświetli się komunikat z prośbą o wylogowanie z systemy Windows w celu wprowadzenia zmian. Zatwierdzamy i logujemy się ponownie, już z użyciem innego języka wyświetlania. W ten łatwy sposób możemy korzystać z różnych interfejsów językowych, co szczególnie może być przydatne dla użytkowników pracujących z programami wymagającymi innego języka niż obecnie używamy.

Spis treści: Jak zmienić język w systemie Windows Vista i 7

Słowa kluczowe: jak zmienic jezyk w windows vista, zmiana języka windows vista, jak zmienic jezyk windows vista, windows vista jak zmienić język na polski, zmiana języka vista, vista zmiana języka, windows vista zmiana języka

Click to rate this post!
[Total: 65 Average: 2.5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.