0
Opublikowano 18 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows 7 » Porady » Jak zmienić język w systemie Windows Vista i 7
 
 

Jak zmienić język w systemie Windows Vista i 7Windows Vista pozwala na zmianę języka wyświetlania, który będzie obsługiwał system operacyjny (np.: okna dialogowe, menu). To zupełnie tak jakbyśmy mieli klika wersji systemu operacyjnego w różnych językach w jednej kopii.

Istnieją dwa rodzaje plików językowych:

  •  Dodatek Multilingual User Interface Pack (MUI) – zawiera przetłumaczoną większość część interfejsu użytkownika, dostępna tylko dla posiadaczy Windows Vista Ultimate
  • Dodatek Language Interface Pack (LIP) – zawiera przetłumaczone najczęściej używane elementy interfejsu użytkownika. Aby zainstalować ten rodzaj pliku języka, należy pobrać plik i zainstalować go dokładnie tak jak każdą aplikację.

Jak pobrać języki wyświetlania dla systemu Windows Vista (MUI)?

Aby pobrać języki wyświetlania MUI, należy skorzystać z usługi Windows Update.

Aby uruchomić usługę Windows Update, należy:

  1.        Uruchomić Panel Sterowania
  2.        Kliknąć na Zabezpieczenia
  3.        Zaznaczyć Windows Update

W nowo wyświetlonym oknie Windows Update, należy kliknąć przycisk Sprawdź, czy są aktualizacje. Czekamy parę minut.

Teraz w kategorii Windows Vista Ultimate Language Packs, zaznaczamy język, który chcemy pobrać i zainstalować.  Klikamy na przycisk Zainstaluj.

Następnie ukaże się wiadomość Trwa pobieranie aktualizacji…, gdy aktualizacja zostanie pobrana, automatycznie zostanie zainstalowana w oknie Instalowanie i odinstalowywanie języków wyświetlania.

Gdy otrzymamy komunikat Aktualizacje zostały pomyślnie pobrane, zamykamy okno i przechodzimy do Panelu Sterowania, a następnie:

  1.        Wybieramy Zegar, język i region
  2.        Klikamy na Opcje regionalne i językowe
  3.        Przechodzimy do zakładki Klawiatury i języki
  4.        W kategorii Wybierz języki wyświetlania rozwijamy listę, wybieramy język , który ma   być używany w systemie Windows a następnie zatwierdzamy przyciskiem OK.

Następnie wyświetli się komunikat z prośbą o wylogowanie z systemy Windows w celu wprowadzenia zmian. Zatwierdzamy i logujemy się ponownie, już z użyciem innego języka wyświetlania. W ten łatwy sposób możemy korzystać z różnych interfejsów językowych, co szczególnie może być przydatne dla użytkowników pracujących z programami wymagającymi innego języka niż obecnie używamy.

Spis treści: Jak zmienić język w systemie Windows Vista i 7

Słowa kluczowe: jak zmienic jezyk w windows vista, zmiana języka windows vista, jak zmienic jezyk windows vista, windows vista jak zmienić język na polski, zmiana języka vista, vista zmiana języka, windows vista zmiana języka

[Głosów: 65   Average: 2.5/5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.