3
Opublikowano 17 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Narzędzia » Testowanie pamięci RAM (sprawdzanie uszkodzenia)
 
 

Testowanie pamięci RAM (sprawdzanie uszkodzenia)


Uszkodzona pamięć RAM jest niekiedy powodem ciągłych zawieszeń i niestabilnej pracy komputera. Zdarza się, że nowy komputer zostaje zaopatrzony w uszkodzoną kostkę. Jeżeli zobaczysz, że Twój komputer nie pracuje prawidłowo powinieneś sprawdzić swój sprzęt specjalnym oprogramowaniem. W tym artykule dowiesz się jak za pomocą narzędzia Windows Memory Diagnostic firmy Microsoft „zbadać” pamięć RAM Twojego komputera. W porównaniu z inną, bardziej rozbudowaną aplikacją tego typu – MemTest86, Windows Memory Diagnostic przeprowadza test pamięci szybciej, jak pisze Microsoft – Windows Memory Diagnostic został stworzony z myślą o prostocie i szybkości.

  1. Zacznij od pobrania aplikacji z serwera Microsoft:
    Windows Memory Diagnostic.
  2. Kolejnym etapem będzie stworzenie botowalnego dysku z aplikacją. Przygotuj płytę CD, najlepiej z możliwością wielokrotnego zapisu danych. Uruchom program i zaakceptuj warunki umowy licencyjnej. Następnie wybierz Save CD Image to Disk i zapisz plik na dysku twardym.

    Testowanie pamięci RAM, Windows Memory Diagnostics, testowanie RAM

    Windows Memory Diagnostics - testowanie sprawności pamięcie RAM

Spis treści: Testowanie pamięci RAM (sprawdzanie uszkodzenia)

Słowa kluczowe: test pamieci, test pamięci ram, skanowanie pamieci ram, testowanie pamieci

Click to rate this post!
[Total: 6 Average: 2.5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.