10
Opublikowano 17 marca 2012 w Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Różne artykuły » Aktualizacja BIOSu
 
 

Aktualizacja BIOSu


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

update biosu

Flashowanie BIOSu z poziomu MS-DOS

Aktualizacja BIOSU z dyskietki

Należy włożyć dyskietkę do stacji dysków i otworzyć Mój komputer. Prawym przyciskiem myszy naciskamy na stacje dyskietek i wybierzemy opcję „Formatuj”. W oknie zaznaczamy opcję „Utwórz dysk startowy systemu MS-DOS” i rozpoczynamy tworzenie. Po ukończeniu tego kroku musimy się zaopatrzyć w BIOS ze strony producenta. BIOS dla naszej płyty oraz przydatne narzędzia możemy znaleźć w dziale Download. Przeważnie BIOS jest spakowany do pliku ZIP, rozpakowujemy zawartość pliku bezpośrednio na dyskietkę. Następną rzeczą potrzebną do aktualizacji będzie program AMIFlash (dla biosu AMI), bądź AWDFlash (dla biosu AWARD)
i wrzucamy go na dyskietkę. Posiadając wszystkie wymienione powyżej pliki możemy przystąpić do aktualizacji.
Uruchamiamy ponownie komputer powinien on zabotować dyskietkę i udostępnić nam wiersz poleceń.

Wpisujemy nazwę programatora w tym przypadku jest to program „AMIFlash” dajemy odstęp i wpisujemy nazwę BIOSa.

Powinno to wyglądać tak:
A:\>aminf332 s5a210g.bin
Po zatwierdzeniu rozpocznie się proces aktualizacji. Zaleca się przerwanie jakichkolwiek czynności na komputerze. Po zakończeniu aktualizacji powinien pojawić się komunikat proszący, by nacisnąć „Enter”, aby zrestartować komputer. Jeżeli komputer uruchomił się poprawnie to znaczy, że aktualizacja zakończyła się sukcesem. Lecz gdy komputer się nie uruchomi tzn. będzie się ciągle restartował powinniśmy zawieść go do serwisu, gdzie zostanie naprawiony.
Uwaga!! Serwis Tweaks.pl nie ponosi odpowiedzialności za komplikacje wywołane tym oto artykułem. Pamiętaj aktualizując BIOS na podstawie tego artykułu bierzesz całą odpowiedzialność na siebie wraz z skutkami ubocznymi.
aktualizacja biosu
bios, aktualizacja, update

Spis treści: Aktualizacja BIOSu

Słowa kluczowe: aktualizacja biosu, jak zaktualizowac BIOS

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 2.3]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.