0
Opublikowano 17 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Narzędzia » Zmiana odświeżania ekranu na monitorze CRT
 
 

Zmiana odświeżania ekranu na monitorze CRT


Standardowo domyślnym odświeżaniem w aplikacjach wykorzystujących tryb pełnoekranowy, Direct3D i OpenGL jest 60Hz. Jest to dość irytujące i męczące dla oczu, jeśli używamy starej generacji monitorów kineskopowych. Niektóre zmodyfikowane sterowniki lub programy posiadają możliwość zmiany odświeżania, jednak w przypadku tych drugich często wiąże się to z koniecznością uruchomienia i pozostawienia aplikacji w tle.

odświeżanie ekranu, wymuszenie odświeżania, domyślne odświeżanie, ekran migocze

Okno programu RefreshForce

Ale możemy zmienić na stałe fabrycznie ustawione wartości. Wystarczy skorzystać z programu Refresh Force.

  1. Pobieramy i rozpakowujemy program ReForce.
  2. Wybieramy monitor (najczęściej nie potrzeba nic zmieniać) i klikamy na Apply. Program sam dobierze rozsądne wartości dla każdej rozdzielczości.
  3. Ponownie uruchamiamy komputer.
  4. Możemy już usunąć program. Enjoy! 🙂

Notka: Niektóre gry mogą nie współpracować z nowym odświeżaniem. Zdarza się to bardzo rzadko, ale jeżeli już się to nam przytrafi, wystarczy ustawić wartość 60Hz dla rozdzielczości, w której pracuje gra lub przywrócić poprzednie ustawienia klikając na przycisk Restore oryginal settings.

Spis treści: Zmiana odświeżania ekranu na monitorze CRT

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.