23
Opublikowano 21 marca 2012 w Portal komputerowy » Wiadomości » Darmowy klucz do Windows Vista
 
 

Darmowy klucz do Windows VistaW ostatnich dniach Internet opanowała sensacyjna wiadomość, jakoby jeden z użytkowników popularnego serwisu znanego z przecieków dotyczących cracków i metod obejścia aktywacji Windows odnalazł cudowną metodę pozwalającą na znalezienie działającego klucza aktywacyjnego do Windows Vista. Instrukcja wygląda bajecznie prosto, a pozytywne komentarze na serwisie (znalazłem, działa!!) jeszcze bardziej zachęcały do pobrania.

Radość użytkowników, którzy dali się nabrać nie trwała długo, a całość przybrała raczej formę żartu, do czego przyznał się później nawet sam autor. „Crack” okazał się zmodyfikowaną wersją oryginalnego skryptu aktywacyjnego generującą klucze metodą brute-force, czyli podstawiając każdą z możliwych kombinacji i próbując wprowadzić ją do systemu. Jak wiadomo, klucz aktywacyjny składa się z 25 znaków, kombinacji może być zatem naprawdę wiele… Tak wiele, że choć na nowoczesnych komputerach crack sprawdza podobno 20 tysięcy kluczy na godzinę, to i tak może potrwać to lata…

Pomijając absurd opisywanego rozwiązania Microsoft poinformował, że analizuje problem i być może wyda jakąś odpowiedź. Teoretycznie sprawa jest groźna, bo gdyby rzeczywiście udało się w ten sposób uzyskać jakiś klucz, istnieje ryzyko, że byłby to ten sam, który miesiąc później ktoś legalnie kupiłby w sklepie – nietrudno się domyślić, jaki komunikat zobaczyłby wtedy podczas próby aktywacji. Faktem jednak jest, że znalezienie pasującego klucza przez skrypt to połowa sukcesu. Klucz trzeba jeszcze aktywować, a tam procedury nie są już takie proste – o ile sam Windows bada wprowadzony ciąg znaków tylko od strony technicznej (czy np. użytkownik nie popełnił literówki), tak serwery Microsoft sprawdzają przede wszystkim kwestie licencyjne.

Spis treści: Darmowy klucz do Windows Vista

Słowa kluczowe: klucz do visty, klucz do windows vista, windows vista klucz produktu, klucz vista home premium, klucz aktywacyjny do windows wista, klucz do windows vista premium, wszystkie klucze do windows vista home basik sp1

[Głosów:48    Średnia:3.7/5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.