23
Opublikowano 21 marca 2012 w Portal komputerowy » Wiadomości » Darmowy klucz do Windows Vista
 
 

Darmowy klucz do Windows Vista


W ostatnich dniach Internet opanowała sensacyjna wiadomość, jakoby jeden z użytkowników popularnego serwisu znanego z przecieków dotyczących cracków i metod obejścia aktywacji Windows odnalazł cudowną metodę pozwalającą na znalezienie działającego klucza aktywacyjnego do Windows Vista. Instrukcja wygląda bajecznie prosto, a pozytywne komentarze na serwisie (znalazłem, działa!!) jeszcze bardziej zachęcały do pobrania.

Radość użytkowników, którzy dali się nabrać nie trwała długo, a całość przybrała raczej formę żartu, do czego przyznał się później nawet sam autor. „Crack” okazał się zmodyfikowaną wersją oryginalnego skryptu aktywacyjnego generującą klucze metodą brute-force, czyli podstawiając każdą z możliwych kombinacji i próbując wprowadzić ją do systemu. Jak wiadomo, klucz aktywacyjny składa się z 25 znaków, kombinacji może być zatem naprawdę wiele… Tak wiele, że choć na nowoczesnych komputerach crack sprawdza podobno 20 tysięcy kluczy na godzinę, to i tak może potrwać to lata…

Pomijając absurd opisywanego rozwiązania Microsoft poinformował, że analizuje problem i być może wyda jakąś odpowiedź. Teoretycznie sprawa jest groźna, bo gdyby rzeczywiście udało się w ten sposób uzyskać jakiś klucz, istnieje ryzyko, że byłby to ten sam, który miesiąc później ktoś legalnie kupiłby w sklepie – nietrudno się domyślić, jaki komunikat zobaczyłby wtedy podczas próby aktywacji. Faktem jednak jest, że znalezienie pasującego klucza przez skrypt to połowa sukcesu. Klucz trzeba jeszcze aktywować, a tam procedury nie są już takie proste – o ile sam Windows bada wprowadzony ciąg znaków tylko od strony technicznej (czy np. użytkownik nie popełnił literówki), tak serwery Microsoft sprawdzają przede wszystkim kwestie licencyjne.

Spis treści: Darmowy klucz do Windows Vista

Słowa kluczowe: klucz do visty, klucz do windows vista, windows vista klucz produktu, klucz vista home premium

Click to rate this post!
[Total: 42 Average: 3]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.