0
Opublikowano 4 października 2021 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Czy szkło hartowane do iPhone 13 znacznie podnosi wytrzymałość urządzenia?
 
 

Czy szkło hartowane do iPhone 13 znacznie podnosi wytrzymałość urządzenia?Nowe smartfony od Apple to spory wydatek. Aby cieszyć się z iPhone’a 13, musimy wydać niemal cztery tysiące złotych. To sporo pieniędzy. Warto byłoby więc zainwestować w dodatkowe wzmocnienie obszaru roboczego wyświetlacza, na przykład w szkło hartowane do iPhone 13. Na jakie produkty warto zwrócić szczególną uwagę?

Czym wyróżnia się iPhone 13?

Na pewno warto zwrócić uwagę na to, że pod wieloma względami jest to raczej subtelna ewolucja, aniżeli wiele radykalnych zmian, które bardzo mocno wpłynęłyby na design i funkcjonalność urządzenia. Czy to źle? Niekoniecznie. Pierwsze opinie sugerują, że iPhone 13 już teraz, w zaledwie kilka dni po premierze, sprzedaje się lepiej niż urządzenie sprzed roku.

Wyświetlacz wciąż ma przekątną 5,4 cala. Producent pochwalił się tym, że udało się nieco zmniejszyć wielkość notcha, czyli charakterystycznej „wcinki” w ekranie, gdzie znajdują się czujniki biometryczne powiązane z FaceID oraz oczywiście kamera do zdjęć selfie.

Firma z logo nadgryzionego jabłka wciąż stawia na wyświetlacz wykonany w technologii OLED, jednak osoby, które kupią bazowego iPhone’a 13, będą mieć do swojej dyspozycji tylko 60-Hz odświeżanie. 120 Hz jest zarezerwowane dla dwóch najwyżej lokowanych smartfonów: 13 Pro i 13 Pro Max. 

Zgodnie z przewidywaniami, sercem iPhone’a 13 jest nowy procesor od Apple: A15 Bionic. Wykonano go w technologii 5 nm, dzięki czemu pobór mocy ma być relatywnie nieduży. To z kolei zwiększa żywotność urządzenia na jednym cyklu ładowania. Producent deklaruje, że jego wydajność (względem poprzednika) może być wyższa nawet o 50%.

Apple wprowadziło też kilka usprawnień w module aparatu głównego. Pojawiła się technologia stabilizowania obrazu, a także zwiększono wartość przesłony do f/1.6. Dzięki temu zabiegowi urządzenie ma wykonywać lepsze zdjęcia nocą i w gorszych warunkach oświetleniowych. Kamerka do zdjęć selfie wciąż ma 12-Mpix, pojedynczą matrycę.

Dużą zmianą jest też zwiększenie minimalnej liczby miejsca na dane. Apple wreszcie odchodzi od 64 GB w podstawowych wersjach swoich produktów i zwiększa tę wartość dwukrotnie: do 128 GB. Poza tym można też kupić urządzenie z 256, a nawet 512 GB na swoje pliki.

Czy warto kupić szkło hartowane do iPhone 13?

Tak, zdecydowanie. Wiele osób wychodzi z założenia, że skoro mamy tu autorską technologię producenta: Ceramic Glass, to można jej w pełni zaufać. Owszem, to wielka innowacja, jednak testy wykazały, że chroni ona raczej przed upadkami z wysokości, a nie przed zarysowaniami wyświetlacza ostrymi przedmiotami.

Tradycyjna „szybka ochronna” na iPhone 13 nie tylko ma rację bytu, ale powinna być jedną z pierwszych inwestycji, jaką poczynimy po zakupie nowego smartfona. Dobre szkło hartowane do iPhone’a 13 ma w swojej ofercie polski producent 3mk.plHardGlass Max zbiera bardzo dobre opinie i znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa urządzenia.

Folia ochronna do iPhone 13: czy to się opłaca?

To kolejna ciekawa alternatywa, która pozwoli nam nieco lepiej zabezpieczyć front urządzenia. Zawsze powinniśmy pamiętać o tym, że taka warstwa ochronna ma nieco mniejszą wytrzymałość niż dobrej jakości szkło hartowane. Nadrabia jednak obecnością dedykowanej powłoki antybakteryjnej, która usuwa z frontowej tafli smartfona nawet do 99% zarazków.

Zwłaszcza teraz, w erze pandemii i rozpędzającej się, czwartej fali zachorowań, może to mieć dla wielu osób duże znaczenie. Przykładem takiej folii o właściwościach antybakteryjnych, jest na przykład 3mk SilverProtection Plus.

Spis treści: Czy szkło hartowane do iPhone 13 znacznie podnosi wytrzymałość urządzenia?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.