Polecane
 

Portal komputerowy » Wiadomości » Test Microsoft LifeCam VX-2000 kamera internetowa

Test Microsoft LifeCam VX-2000 kamera internetowa

 

 
Opinia
 

Recenzje:
 
Cena:
 
Producent:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
6 total ratings

 Kilka słów o teście

W niniejszej recenzji chciałbym zaprezentować Państwu kolejną nowość Microsoftu z kategorii kamer internetowych. Jest to produkt nazwany LifeCam VX-2000.

0
Opublikowano 19 marca 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

W niniejszej recenzji chciałbym zaprezentować Państwu kolejną nowość Microsoftu z kategorii kamer internetowych. Jest to produkt nazwany LifeCam VX-2000. Sprzęt otrzymujemy w ładnym i estetycznym pudełku, na którym możemy zobaczyć specyfikację produktu oraz krótki opis, wszystko w języku polskim. Można odnieść wrażenie, ze kamerka jest zapakowana aż za starannie, ponieważ chcąc wypakować ją nie rozrywając pudełka, trzeba się nieźle nagimnastykować. W pudełku znajdziemy prócz samego urządzenia, szereg instrukcji w różnych językach oraz płytę instalacyjną ze sterownikami oraz programem do obsługi kamerki.

LifeCam VX-2000, Recenzja Microsoft LifeCam VX-2000, Microsoft LifeCam VX-2000

Recenzja Microsoft LifeCam VX-2000

Trochę o samym sprzęcie

Kamerka posiada nowatorski wygląd a zarazem jest bardzo zgrabna. Za obraz przekazywany do komputera odpowiada sensor VGA. Zdjęcia możemy wykonywać w efektywnej rozdzielczości 1,3MPx. Kamera posiada wbudowany mikrofon w sam raz nadający się do prowadzenia konferencji video-głosowych, np. przez Skype. Dzięki pomysłowości projektantów urządzenie możemy postawić na biurku lub – jak kto woli – doczepić do monitora dzięki rozkładanej części urządzenia. Ponadto kamerka wyposażona jest w diodę informującą o aktywności urządzenia oraz standardowo kabel z wejściem USB. Kolejnym atutem jest to, że jest obracana pod kątem 360 stopni. Sprzęt dysponuje 3-krotnym zoomem cyfrowym (wraz z powiększeniem następuje utrata jakości).

Oprogramowanie

W komplecie producent załączył nosnik z oprogramowaniem LifeCam w wersji 2.0. Aby uruchomić oprogramowanie posiadając zainstalowany system Windows 7, niezbędne jest odwiedzenie strony Microsoftu w celu pobrania nowszej wersji oznaczonej numerem 3.0, gdyż oprogramowanie dołączone wraz z kamerką nie jest kompatybilne. Możliwe, że w niedługim czasie pojawią się kamerki z uaktualnioną wersją sterowników.

LifeCam-VX-2000, kamera internetowa Microsoft LifeCam VX-2000

kamera internetowa Microsoft LifeCam VX-2000

Obsługa kamerki

Kamerę aktywujemy uruchamiając program LifeCam. Przez kilka sekund program łączy się z urządzeniem, a następnie kamerka zaczyna działać, o czym infromuje nas dioda. Program LifeCam jest prosty, posiada przyjazny interfejs, dzięki czemu możemy się po nim poruszać intuicyjnie. Pod ramką wyświetlającą obraz z kamerki mamy 3 klawisze szybkiego dostępu: zrób zdjęcie, agraj dźwięk, nagraj film. Klikając strzałkę znajdującą się w środkowej, prawej stronie okna, rozwijamy panel z dodatkowymi opcjami programu oraz kamery. Tam możemy się przełączyć do efektów oraz ustawień kamery. W sekcji ustawień możemy zmienić rozdzielczości stosowane przy robieniu zdjęć oraz filmów video. Ponadto możemy dostosować kolory jakie będzie wyświetlała kamera, a także ustawić moc mikrofonu. Kamerka obsługuje różnego rodzaju efekty wizualne. Stosując je możemy w trakcie konwersacji rozbawić naszego rozmówce dodając sobie na głowę zabawny kapelusz czy perukę. Wszystko to za sprawą funkcji śledzenia twarzy. Gdy wybierzemy dany efekt, w prawym górnym roku okienka programu pokaże nam się czerwony mrugający kwadracik. Informuje on, że funkcja jest właśnie aktywna. Po chwili naszym oczom powinien się ukazać wybrany przez nas efekt.

LifeCam-VX-2000, Test Microsoft LifeCam VX-2000

Test Microsoft LifeCam VX-2000

Jakość obrazu

W ciągu dnia, przy normalnym oświetleniu, jakość obrazu jest bardzo dobra jak na kamerę internetową. Gdy zbiża się zmrok, a pokój nie jest dostatecznie doświetlony, jakość obrazu jest zdecydowanie niesatysfakcjonująca. Trzeba pamiętać o tym, że kamerka internetowa nie jest jednocześnie aparatem fotograficznym, tak więc kupno tego produktu do wykonywania zdjęć mija się z celem.

kamera internetowa LifeCam VX-2000, Test Microsoft LifeCam VX-2000

Test Microsoft LifeCam VX-2000

Podsumowanie

Podsumowując, LifeCam VX 2000 to dobry produkt za przystępną cenę. Przyjemny dla oka wygląd, małe gabaryty. Dobrej jakości oprogramowanie jak i wykonanie samej kamerki. Na dodatek producent daje 3 letnią gwarancję na swój produkt! Jedynym minusem jest to, że posiadając system Windows 7 musimy sami pobrać oprogramowanie z Internetu, gdyż to dołączone do urządzenia nie jest kompatybilne z tym systemem.

Wymagania

 •  System operacyjny Windows XP SP3/Windows Vista/Windows 7
 •  Złącze USB

Platforma testowa

 •  Intel i7 920
 •  Asus P6T Deluxe V2
 •  GeForce GTX 275
 •  6GB RAM OCZ
 •  Windows 7
Spis treści: Test Microsoft LifeCam VX-2000 kamera internetowa

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.


0 komentarzy


 1.  
  Macky

  Lubie sprzęt od Microsoftu, prawie tak jak oprogramowanie
 2.  
  Filip

  Kamerka działa dobrze, niestety potrzebuje duuuużo światła, w pomieszczeniu oświetlonym żarówką 60W ledwie widać twarze. 🙁

Dodaj komentarz


(required)