Test CU-720PIR – kamera HD z czujnikiem PIR, czyli żaden intruz się nie ukryje
Plusy
Minusy
AirLive, producent znany głównie z urządzeń sieciowych poszerza swoje portfolio o kamery IP. W ofercie znajduje się kilka ciekawych propozycji, a niedawno pojawiła się jeszcze jedna która skupiła moją uwagę. Skusiłem się na test kamerki CU-720PIR, posiadającą czujnik PIR który pozwala wykrywać ludzi w całkowitych ciemnościach.
AirLive, producent znany głównie z urządzeń sieciowych poszerza swoje portfolio o kamery IP. W ofercie znajduje się kilka ciekawych propozycji, a niedawno pojawiła się jeszcze jedna która skupiła moją uwagę. Skusiłem się na test kamerki CU-720PIR, posiadającą czujnik PIR(pasywny czujnik podczerwieni), który pozwala wykrywać ludzi w całkowitych ciemnościach. Ponadto kamerka posiada diody LED IR, głośnik oraz mikrofon oraz co najważniejsze przetwornik CMOS 1,3 megapiksela. Kamerka może nagrywać obraz w najwyższej rozdzielczości 1280 x 720p (HD). Wspomnę jeszcze o tym, żę kamera posiada pasywny port PoE. Poniżej wypunktowane najważniejsze cechy oraz funkcje kamery:
- 30 kl./s w trybie 1,3Mpix
- 30 kl./s w trybie 720p
- 24V pasywny port PoE
- Wbudowany sensor PIR
- Nocny podgląd do 10m dzięki diodom LED
- Jaśniejsze nagrania dzięki czułemu sensorowi optycznemu
- Slot na karty microSD
- Obsługa P2P
- Aplikacje na iOS oraz Android
- Darmowe oprogramowanie do zarządzania
Kamerka jak na swoją cenę (sugerowana cena producenta to 550PLN) posiada całkiem niezłe parametry oraz całkiem niezłe wyposażenie. Kamerka posiada wbudowane diody IR LED, które pozwalają na nagrywanie obrazu w całkowitych ciemnościach na odległości do 10m, czyli na potrzeby domu oraz biura co powinno wystarczyć w zupełności. Slot na karty microSD pozwala na bezpośrednie nagrywanie na kamerce, a mobilna aplikacja CamPro Mobile (dostępna w sklepie Google Play oraz AppStore) pozwala na podgląd na żywo z aplikacji mobilnych. Najciekawszą funkcją jaką posiada ta kamera jest czujnik PIR, który pozwala precyzyjnie wykryć człowieka w całkowitych ciemnościach. Ta funkcja wyróżnia to urządzenie na tle innych, gdyż nie musi być uruchomiony cały czas tryb nagrywania w celu detekcji intruza. Ponadto kamerka obsługuje również połączenia bezpośrednie P2P, o czym szerzej w dalszej części testu. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć kamerki oraz zawartości pudełka.
Kamerka od przodu – widać tutaj przetwornik, głośniczek, diody LED IR oraz czujnik PIR
Z boku znajduje się slot na karty microSD.
Tył urządzenia – znajduje się tutaj wejście na pałąk.
Spód kamery – tutaj zostały umieszczone wszystkie złącza: zasilanie, cyfrowe wejścia/wyjścia, port PoE Ethernet oraz wyjście audio/video. Znajduje się tu również przycisk reset.
Zestaw w całej okazałości. W jego skład wchodzą:
- Kamera
- Instrukcja szybkiej instalacji
- Dwie płyty CD (Sterowniki i oprogramowanie + video tutoriale)
- Zasilacz
- Kabel do wyjścia audio/video
- Certyfikat zgodności
- Stopka z pałąkiem
- Naklejka z informacją o monitoringu
Wszystko było ładnie zapakowane, pudełko zostało wykonane tak, by żaden element nie został uszkodzony podczas transportu.
Metalowy pałąk oraz podstawka – solidne wykonanie, solidne połączenie – kamera na pewno nie przemieści się bez naszej wiedzy.
Dołączony iniektor pozwala na instalację kamery w tradycyjny sposób (podłączenie zasilania oraz Ethernet osobno) albo na instalację kamery z wykorzystaniem pasywnego PoE. Do iniektora podłączamy zasilanie oraz kabel Ethernet łączący się ze switchem lub ruterem, natomiast od iniektora odprowadzamy kabel do kamery. Zaletą takiej instalacji jest wykorzystanie tylko jednego kabla podczas montażu kamery.
Kamera z zamontowaną stopką.
Spis treści: Test CU-720PIR – kamera HD z czujnikiem PIR, czyli żaden intruz się nie ukryje
Zakładałem rożnego typu kamery z firmy Air Live, mam tez porównanie do innych marek, ale te wydają mi się najsolidniejsze i spełniają moje oczekiwania. Fakt mają swoją cene, ale warto w nie zainwestować na lata