Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Sprzęt sieciowy » Test CU-720PIR – kamera HD z czujnikiem PIR, czyli żaden intruz się nie ukryje » Strona 3

Test CU-720PIR – kamera HD z czujnikiem PIR, czyli żaden intruz się nie ukryje

 
CU-720PIR - front
CU-720PIR - front
CU-720PIR - front

 
Opinia
 

Recenzje:
 
Cena:
 
Producent:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
5 total ratings

 

Plusy


- dobra jakość nagrywanego obrazu
- spolonizowany panel
- możliwości oraz liczba funkcji
- czujnik PIR
- diody LED IR
- mało skomplikowany panel administracyjny

Minusy


- pewne braki w tłumaczeniu
- cena mogłaby być nieco niższa


Kilka słów o teście

AirLive, producent znany głównie z urządzeń sieciowych poszerza swoje portfolio o kamery IP. W ofercie znajduje się kilka ciekawych propozycji, a niedawno pojawiła się jeszcze jedna która skupiła moją uwagę. Skusiłem się na test kamerki CU-720PIR, posiadającą czujnik PIR który pozwala wykrywać ludzi w całkowitych ciemnościach.

1
Opublikowano 15 stycznia 2013 Spis treści:

Panel administracyjny oraz przegląd funkcji

CU-720PIR - Panel Administracyjny - 1. wtyczka

Instalacja wtyczki przeglądarki

Po poprawnej instalacji sterowników i oprogramowania możemy z powodzeniem wejść w panel administracyjny kamerki. Aby to uczynić wystarczy wpisać numer IP kamery w pole adresowe przeglądarki. Naszym oczom ukaże się panel, w którym będziemy mogli podglądać aktualny obraz, nagrywać go, robić zrzuty ekranu itp. Prawe we wszystkich przypadkach będzie potrzeba instalacji odpowiedniej wtyczki. Ja osobiście skorzystałem z Internet Explorera do zabawy z kamerką i od razu poprosił mnie o instalację wtyczki.

Po zainstalowaniu możemy już cieszyć się w pełni możliwościami kamerki. Tak wygląda panel z podglądem na żywo.

CU-720PIR - Panel Administracyjny - 2. ogólny

Widok ogólny z Panelu Administracyjnego

W tym miejscu mamy funkcje potrzebne do nadzoru, i tak zaczynając od góry – ikonka powiększenia do pełnego obrazu, ikonka nagrywania, suwak czułości mikrofonu, ikonka robienia zrzutu oraz wyciszenie. Poniżej znajduje się przycisk push to talk, jak go naciśniemy możemy komunikować się z osobami po drugiej stronie szklanego oka. Następnie jest rozwijana lista z profilami odtwarzania, pod nią protokół streamingu. Następnie znajdziemy przycisk Configuration (o czym w następnym punkcie) oraz Client Setting. W Client Setting nie ma zbytnio co opisywać, ot są cztery butony z opisanymi funkcjami – Podgląd obrazu, Pełny ekran, Ukryj belkę statusu streamingu oraz Audio upload. Następnie, pod Client setting, mamy wybór języka. Na liście znajduje się język polski co bardzo cieszy, niestety można znaleźć kilka kwiatków oraz braków w tłumaczeniach, nie mniej niekiedy nie rażą one aż tak bardzo. Za to daje minus producentowi. Następnie znajdują się ścieżki, gdzie mają być zapisywane zrzuty ekranu oraz nagrywane filmy.

Spis treści: Test CU-720PIR – kamera HD z czujnikiem PIR, czyli żaden intruz się nie ukryje

0101bajtek
 


1 komentarz


 1.  
  Rysiek
   
   
   
   
   

  Zakładałem rożnego typu kamery z firmy Air Live, mam tez porównanie do innych marek, ale te wydają mi się najsolidniejsze i spełniają moje oczekiwania. Fakt mają swoją cene, ale warto w nie zainwestować na lata

Dodaj komentarz


(required)