10
Opublikowano 8 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Narzędzia » Konwersja z NTFS na FAT32 w locie
 
 

Konwersja z NTFS na FAT32 w locie


Użytkownicy po przenosinach z Windows 9x/Me na Windows XP i konwersji systemu plików na NTFS skarżą się, że nie mogą sformatować dysku(np. gdy zaistnieje potrzeba ponownej instalacji systemu) dyskietką startową systemów Windows 9x/Me używając polecenia Format X:. To normalne, gdyż system plików NTFS nie jest rozpoznawany przez system MS-DOS znajdujący się na dyskietce startowej.
w przypadku ponownej instalacji Windows XP nie musimy się uciekać do formatowania dysku przed instalacją z użyciem dyskietki, gdyż uczyni to za nas kreator instalacji znajdujący się na płycie CD. Jednakże, gdy pragniesz zainstalować starszy system np. Windows 98 lub ME musisz postąpić inaczej.

  1. Przed instalacją Windows XP musisz dokonać konwersji systemu plików na FAT32. Służy do tego program Partition Magic. Przed konwersją upewnij się, że na partycji nie znajdują się zaszyfrowane, bo możesz je bezpowrotnie utracić!
  2. Kliknij prawym przyciskiem myszy, na partycję, którą chcesz przekonwertować i wybierz Konwertuj – jeżeli chcesz pozostawić dane na dysku przy zmienianie systemu plików, lub Formatuj – jeżeli chcesz mienić system plików i sformatować dysk twardy (nie sformatujesz w ten sposób partycji systemowej!)

Formatowanie dysku
Konwersja na FAT32

Spis treści: Konwersja z NTFS na FAT32 w locie

Słowa kluczowe: ntfs na fat32, formatowanie dysku na fat32, z ntfs na fat32

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 2]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.