2
Opublikowano 18 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows 7 » Porady » Jak zadbać o bezpieczeństwo komputera
 
 

Jak zadbać o bezpieczeństwo komputera


System Windows Vista, a później Windows 7 został zbudowany od podstaw i jest obecnie najbezpieczniejszym systemem operacyjnym z rodziny Windows. Tak czy inaczej należy się zapoznać z żelaznymi zasadami bezpiecznego systemu.

 1. W centrum zabezpieczeń zawsze trzeba mieć uaktywnione wszystkie cztery opcje w kolorze zielonym. W ten sposób nasz komputer będzie chroniony przez atakami z
  zewnątrz, wirusami, programami szpiegującymi i innymi złośliwymi aplikacjami.Natomiast automatyczne aktualizacje pozwolą na eliminowanie
  luk w zabezpieczeniach oraz wgrywaniu nowych funkcji dla systemu.
 2. Również zalecane są zewnętrzne programy, które będą chroniły nasz system, takie jak: programy antywirusowe, zapory, wykrywające złośliwe aplikacje, itd.
 3. Mozilla Firefox jest alternatywną przeglądarką internetową o wiele bardziej bezpieczniejszą niż Internet Explorer. Przeglądarkę należy tak skonfigurować, aby po jej zamknięciu wszystkie prywatne wiadomości zostały natychmiast usunięte (Mozilla Firefox).
 4. Najbardziej system narażony jest na ataki podczas wchodzenia na strony pornograficzne, z crackami lub nielegalnym oprogramowaniem.
 5.  Hasła powinny być kombinacją liter i cyfr. Czym dłuższe tym trudniejsze do złamania.
 6. Podczas odczytywania e-maili, segreguj je i omijaj z nieznanego źródła, po prostu usuwając je.
 7.  Szyfrowanie danych przy płatnościach drogą elektroniczną jest niezbędna. Na dole przeglądarki zazwyczaj otrzymamy taki komunikat.
Spis treści: Jak zadbać o bezpieczeństwo komputera

Słowa kluczowe: jak zadbać o bezpieczeństwo komputera i danych, jak zadbać o bezpieczeństwo komputera, jak zadbać o bezpieczeństwo komputera i danych w nim przechowywanych, jak dbac o bezpieczenstwo komputera

Click to rate this post!
[Total: 6 Average: 4]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.