12
Opublikowano 14 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Porady » Kopiuj do i przenieś do w menu kontekstowym
 
 

Kopiuj do i przenieś do w menu kontekstowym


Jeżeli chcesz w szybki sposób kopiować i przenosić pliki możesz dodać skróty takie jak kopiuj i przenieś do folderu do menu kontekstowego folderu/pliku to musisz zmodyfikować rejestr.

  1. Uruchom Edytor rejestru.
  2. Przejdź do klucza [HKEY_CLASSES_ROOT\AllFilesystemObjects\shellex\ContextMenuHandlers] – znajdziesz go za rozszerzeniami plików.
  3. Powinny znajdować się tam m.in. klucze – Copy To i Move To. Jeżeli jednak nie istnieją utwórz je.
  4. Jeżeli chcesz dodać opcję Kopiuj do folderu do menu kontekstowego otwórz klucz Copy To i w wartość domyślną wpisz „{C2FBB630-2971-11D1-A18C-00C04FD75D13}”.
  5. Jeżeli dodatkowo chcesz dodać opcje Przenieś do folderu w wartość domyślną w kluczu Move To wpisz „{C2FBB631-2971-11D1-A18C-00C04FD75D13}”.

Aby sprawdzić, czy funkcja działa, po prostu zaznaczmy dowolny plik i i kliknijmy PPM. Powinniśmy zobaczyć owe funkcje jako “Kopiuj do folderu…” i “Przenieś do folderu…“.

 

Kopiuj do i przenieś do w menu kontekstowym,kopiuj do, przenieś do,copy to, move to

Innym sposobem na skorzystanie z możliwości przenoszenia plików i folderów do określonej lokalizacji są dodatkowe przyciski w oknie eksploratora Windows. Aby to zrobić kliknij prawym klawiszem myszki na menu z przyciskami i wybierz: Dostosuj. Następnie wystarczy jak z okienka Dostępne przyciski wybierzesz „Przenieś do/Kopiuj do” i klikniesz Dodaj.

Spis treści: Kopiuj do i przenieś do w menu kontekstowym

Słowa kluczowe: kopiuj do przenies do, przenieś do

Click to rate this post!
[Total: 6 Average: 4.5]

Domyślny dla witryny