2
Opublikowano 14 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Porady » Zmniejszenie liczby nowych plików w menu kontekstowym
 
 

Zmniejszenie liczby nowych plików w menu kontekstowym


Gdy tworzysz nowy plik poprzez menu kontekstowe (Prawy klawisz myszki->Nowy-> i typ pliku widzisz tam dużo plików o różnych rozszerzeniach. Większość z nich może okazać się Tobie nie potrzebna. Jeżeli często tworzysz nowe pliki w ten sposób i nie chcesz szukać za każdym razem na długiej liście wybranego rozszerzenia możesz usunąć z tej listy niektóre typy plików.

menu kontekstowe, ładowanie menu, Nowy plik

czasem ładowanie menu kontekstowego systemu Windows trwa wieczność

  1. Wcześniej musisz się dowiedzieć, jakiego typu pliku chcesz się pozbyć. W tym celu włącz pokazywanie rozszerzeń znanych typów plików i z menu kontekstowego wybierz Nowy i typ pliku, który chcesz usunąć.
  2. Gdy już znasz rozszerzenie pliku uruchom Edytor rejestru.
  3. W edytorze rejestru otwórz gałąź [HKEY_CLASSES_ROOT\.nazwa_rozszerzenia].
  4. Powinien tak się znajdować klucz o nazwie „ShellNew” który usuń jeżeli nie chcesz widzieć tego rozszerzenia przy tworzeniu nowego pliku.

Zbyt duża lista rozszerzeń w Menu Kontekstowym,ShellNew

Spis treści: Zmniejszenie liczby nowych plików w menu kontekstowym

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 3]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.