Portal komputerowy » od 200 do 300zł » Recenzja SilentiumPC Gladius M35 Pure Black.

Recenzja SilentiumPC Gladius M35 Pure Black.

 

 
Overview
 

Producent:
 
Cena:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
10 total ratings

 

Zalety+ Ciekawy wygląd
+ Atrakcyjna cena
+ Dobra jakość wykonania
+ Przestronne i praktyczne wnętrze
+ Dwukomorowa konstrukcja wnętrza
+ Bateria filtrów przeciwkurzowych
+ Łatwa instalacja nośników danych
+ Przepusty i otwory na wiązki kabli
+ Trójstopniowy regulator obrotów
+ Wystarczający otwór na chłodzenie CPU
+ Duży otwór na kabel 8-pin EPS
+ Kultura pracy wentylatorów
+ Górny top jest metalowy

Wady- Utrudniony montaż górnego filtra po zamontowaniu wentylatorów
- Zastosowana blacha mogłaby być grubsza
- Dwa miejsca montażowe na dyski 3,5 cala


Kilka słów o teście

Niedawno w ofercie SilentiumPC pojawił się model obudowy X95W, natomiast dziś na rynek wchodzi nowy produkt – Gladius M35 Pure Black, który po części zrywa z przekonaniem, że koncepcja obudowy może nudna i non stop powielana.

5
Opublikowano 30 września 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

W ofercie polskiej firmy SilentiumPC jest kilka ciekawych obudów i wiele więcej produktów wartych uwagi. Mamy chłodzenia procesorów jak i podkładki pod laptopy. Dla każdego coś innego. Niemniej prawie wszystkie obudowy producenta, poza wyglądem nie różnią się zbytnio niczym od konkurencyjnych produktów. Założenia konstrukcyjne są podobne a skrzynki różnią się tylko detalami w zależności od ceny danego modelu. Mamy tu propozycje na każdą kieszeń, od 100 złotych, jak i za 300, lub więcej złotych. Niedawno w palecie SilentiumPC debiutował model X95W, natomiast dziś na rynek wchodzi nowy produkt – Gladius M35 Pure Black, który po części zrywa z tym przekonaniem, że koncepcja obudowy może nudna i non stop powielana.

spc-gladius-m35-2

Przez nasze ręce przeszło kilka modeli tej firmy, niektóre mające premierę przed kilkoma laty. Ogólnie była to stopniowa ewolucja, ale nie żadna rewolucja. Właśnie dlatego firma wyrobiła sobie taką pozycję na polskim rynku. Modele są dobrze zaprojektowane, dobrze wykonane a przede wszystkim względnie tanie, a to dla naszych rodaków kwestia bardzo ważna. Recepta na sukces jest więc spełniona. Nie inaczej może być i teraz, wraz z premierą modelu Gladius M35 Pure Black.

Cenowo produkt uplasowany został w widełkach: 200-230 złotych. To właśnie w tej półce cenowej trwa od lat największa rywalizacja producentów. Każdy z  z nich ściga się, aby zaoferować klientowi coś lepszego, coś co go przekona do zakupu właśnie tej a nie innej obudowy. Polska firma SilentiumPC na ogół radziła sobie tutaj dobrze. Modele Gladius 600, 800, L50, X60, X80(Recenzja Gladius X80) czy M40 cechowały się wielką popularnością. Czy tak będzie z najnowszym modelem Gladius M35? Wielce możliwe, bowiem skrzynka ta posiada wszelkie atrybuty do tego aby tak się stało. Zapraszamy.

Specyfikacja techniczna

silentiumpc gladius m35 dane techniczne obudowy

Specyfikacja techniczna produktu pokazuje nam od razu, że mamy do czynienia z obudową skierowaną dla konsumenta, który nie będzie inwestował bardzo dużych sum w komputer (choć może). Z drugiej strony nie było w tym nic dziwnego, bo takie przypadki nie są przecież rzadkie. Ale z drugiej strony, do tego mamy skierowane produkty droższe, bądź więcej oferujące w środku. Cieszy fakt, że w Gladiusie M35 zamontujemy długą kartę graficzną, jak i wydajny, dość wysoki cooler. To na plus. Nie będzie natomiast to dobry wybór dla wielbicieli kolekcjonowania w swoich komputerach sporej ilości nośników danych, bowiem tutaj ich po prostu tyle nie zamontujemy. Pięć sztuk – zależy jeszcze jakiego ich formatu użyjemy, to wszystko na co pozwala producent. Podsumowując – obudowa zapewnia wszystko co potrzebne ale nic ponad to.

Spis treści: Recenzja SilentiumPC Gladius M35 Pure Black.

Robert Żabiński
 
Redaktor i tester sprzętu komputerowego oraz mobilnego. Wcześniej sporo widziany w ekipach: PCCentre.pl, PCFoster.pl, a przede wszystkim w PCArena.pl.


5 komentarzy


 1.  
   
   
   
   
   

  We wstępie jest trochę inny klimat a w podsumowaniu wygląda jakby recenzent jednak przekonał się do tej obudowy 😉
 2.  
  Misiek
   
   
   
   
   

  Blacha w cenie do 200 zł jest chyba teraz najlepsza na rynki, naprawdę w tej cenie jest wręcz wzorowa (0.7-0.8 mm – i to dla was słaba blacha?)… no właśnie do 200 zł – ta obudowa nie kosztuje 220-230 zł, a 190-210 zł, jest to spora różnica (za 230-240 zł to jest M45W – wyższy model).

  Więc jak dla mnie pisanie w wadach, że blacha jest słaba nie jest adekwatne do tego co oferuje ta obudowa. Poza tym, że blacha jest właśnie w tej cenie dobra, to TOP jest „zaokrąglany” co nadaje wręcz wzorowej sztywności po złożeniu kompa. Oczywiście czytając recenzję wiele z tego można wywnioskować w recenzji – ale w punkach jest wada jako „blacha mogła by być grubsza” – co sugeruje, że blacha jest poniżej oczekiwań – tak to zrozumie prawie każdy czytający 😉

  To taka uwaga według mnie. Reszta recki super! Zabrakło mi realnego przetestowania wentylatorów – bo SPC tutaj się chwali, że to troszkę wyższa klasa od „standardowych” u konkurencji 😉
 3.  
  Robert Żabiński
   
   
   
   
   

  Hmm, no tak – chyba zbyt surowo podszedłem do oceny tej blachy… Tak jak kolega wyżej pisze, to nie jest tak, że panele gną się jak papier – wręcz przeciwnie, ich sztywność jest prawidłowa. Grubość bliżej 0,8 mm w sumie daje temu dowody. Zostawmy już to wpisane w minusach ale z zastrzeżeniem, że to naciągany minus. W testach mamy już model Gladius M45W, także tam bardziej liberalnie podejdę do tematu blachy i ocenię to realniej. Zapewne tak będzie, bowiem M45W to model droższy a więc blacha gorsza być nie może.
 4.  
  sacerdos

  Jak z głośnością tego wentylatora? , bo spodobała mi się nowa obudowa od silentium Pax M70 Pure Black a tam są aż trzy takie
 5.  
  Jarosław Kuna

  Bardzo delkatne miękie tworzywo , bardzo łatwo zarysować podczas montażu komponentów . Sztywność blach wystarczająca jak na cenę obudowy.Delikatne porty USB .

Dodaj komentarz


(required)