Portal komputerowy » od 200 do 300zł » Fractal Design Core 1500 – recenzja obudowy miniATX

Fractal Design Core 1500 – recenzja obudowy miniATX

 
 
Overview
 

Producent:
 
Cena:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
4/5


User Rating
1 total rating

 

Zalety


wygląd
wykonanie
instalacja coolerów do 162 mm
filtr przeciwkurzowy pod zasilaczem
modułowy koszyk na dyski SSD, HDD
możliwość instalacji najłduższych kart graficznych
beznarzędziowy montaż dysków twardych

Wady


wysoka cena na tle innych obudów micro-ATX
brak filtra przeciwkurzowego na przodzie i górze obudowy


Kilka słów o teście

Coraz więcej na rynku jest użytkowników preferujących obudowy stworzone do montażu płyt głównych w formacie mini-ATX. Z drugiej strony, pasjonaci Ci, nie chcą odbierać sobie przyjemności posiadania prestiżu marki zgranej z wysoką jakością wykonania takich skrzynek. To dla nich szwedzki producent Fractal Design przygotował ciekawie wyglądającą obudowę nazwaną Core 1500. W portfolio tego producenta znajduje się całkiem pokaźna […]

0
Opublikowano 15 sierpnia 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Coraz więcej na rynku jest użytkowników preferujących obudowy stworzone do montażu płyt głównych w formacie mini-ATX. Z drugiej strony, pasjonaci Ci, nie chcą odbierać sobie przyjemności posiadania prestiżu marki zgranej z wysoką jakością wykonania takich skrzynek. To dla nich szwedzki producent Fractal Design przygotował ciekawie wyglądającą obudowę nazwaną Core 1500.

W portfolio tego producenta znajduje się całkiem pokaźna paleta modeli, a opisywany dziś model należy do tych tańszych produktów dostępnych na rynku, bowiem jego cena oscyluje w granicach 300 złotych. Obudowa ta równocześnie należy do nowej serii Core X5, której założeniem jest zapewnienie posiadania produktu wysokiej klasy, ale równocześnie dobrze wyposażonego i dobrze wycenionego. Czy dość niska cena testowanej dziś skrzynki odbije się na jakości testowanego produktu? Sprawdźmy.

a226b7d7-ebb0-4228-afa7-02b3f5ad3fcb

Specyfikacja techniczna Fractal Design Core 1500:

fd c1500 opis

Tradycyjne obudowy formatu ATX wciąż są (i jakiś czas będą) w zdecydowanej większości popularniejsze od obudów mini-ATX. A to dlatego, że oferują dużo większą przestrzeń roboczą w środku jak i szeroki wachlarz wyboru modeli. Dziś, w czasach kiedy karty graficzne oraz coolery CPU potrafią być naprawdę sporych rozmiarów, dużej grupie użytkowników trudno będzie nawet pomyśleć o wyborze obudowy mini-ATX zamiast typowej ATX.

Na szczęście, producenci sprzętu już dawno zauważyli niszę w postaci „miniaturowych komputerów”, i co jakiś czas prezentują karty graficzne oraz coolery CPU zgodne wymiarowo z mini-obudowami(tzw. low-profile), nie rezygnując dodatkowo z ich wysokiej wydajności. Jest to dobry krok, bowiem nie każdy chce mieć „dużą” skrzynkę w swoim pokoju. Zastosowanie mini-ATX w salonie nie dość że nie zabiera miejsca, to jeszcze pozwala ładnie się komponować z estetyką całego pomieszczenia w którym przebywamy. Łącząc to z zastosowanymi podzespołami o odpowiedniej wydajności (przecież nie ma ku temu zbytnich ograniczeń), taki komputer wydajnościowo niemal nie traci nic do swojego „wyrośniętego” brata.

b1ac3268-888a-4357-b935-32f2940a9e99

Spis treści: Fractal Design Core 1500 – recenzja obudowy miniATX

Robert Żabiński
 
Redaktor i tester sprzętu komputerowego oraz mobilnego. Wcześniej sporo widziany w ekipach: PCCentre.pl, PCFoster.pl, a przede wszystkim w PCArena.pl.


0 komentarzy



Dodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)