0
Opublikowano 12 lipca 2012 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Dwuzakresowy router 300Mbps 802.11n Gigabit od Planet Technology
 
 

Dwuzakresowy router 300Mbps 802.11n Gigabit od Planet Technology


Ze względu na duże zagęszczenie urządzeń bezprzewodowych pracujących w paśmie 2.4GHz, kanały w tym paśmie robią się zbyt zatłoczone, aby uzyskiwać połączenia o wysokiej przepustowości. Aby uniknąć interferencji pomiędzy urządzeniami, PLANET WDRT-730 umożliwia pracę w paśmie 5GHz dla zastosowań wymagających wysokiej przepustowości. Jednocześnie, umożliwia innym użytkownikom na korzystanie z Internetu w tradycyjnym paśmie 2.4 GHz. WDRT-730 działa jak dwa niezależne punkty dostępowe. 

Połączenie z prędkością do 600Mbps

WDRT-730 obsługuje standard IEEE 802.11a/b/g/n dual band z anteną w konfiguracji 2T2R; dzięki temu możliwy jest transfer z prędkością 300+300Mbps czyli 12 razy szybciej od standardowego punktu dostępowego 11g. Co więcej, WDRT-730 jest wyposażony w port Gigabit Ethernet i sprzętowy wyłącznik Wi-Fi. W porównaniu ze standardowymi routerami bezprzewodowymi WDRT-730 oferuje znacznie szybszy transfer i możliwość łatwego włączania i wyłączania sygnału bezprzewodowego.

Planet WDRT 730

Planet WDRT 730

 Szyfrowanie połączeń

W celu dobrego zabezpieczenia sieci bezprzewodowej  obsługuje zaawansowane klucze WPA/WPA2 oraz WPA-PSK/WPA2-PSK z TKIP/AES. W celu ułatwienia konfiguracji WNRT-320GS obsługuje technologię WPS. Wystarczy wcisnąć przycisk lub wprowadzić kod PIN aby router automatycznie nawiązał połączenie z urządzeniami bezprzewodowymi. Jest to najszybsza metoda bezpiecznego połączenia urządzeń bezprzewodowych.

Zaawansowana kontrola przepustowości

W porównaniu z funkcjami QoS mało efektywnymi i zbyt skomplikowanymi w konfiguracji, WDRT-730 oferuje wydajną i elastyczną funkcję kontroli przepustowości pozwalającą administratorowi na określanie limitów dla poszczególnych aplikacji lub użytkowników. Dzięki temu różni użytkownicy mogą jednocześnie oglądać filmy HD, grać online, korzystać z usług VoIP jednocześnie w tej samej sieci.

 

Zaawansowany Firewall

Aby chronić sieć przed atakami od strony Internetu WDRT-730 posiada firewall oparty na mechanizmach NAT. NAT umożliwia połączenia z Internetem dla wielu użytkowników wykorzystując jeden adres IP. Dodatkowo chroni komputery przed nieautoryzowanym dostępem oraz atakami typu DoS. Ponadto urządzenie posiada funkcje kontroli dostępu w oparciu o adresy IP/ MAC.

 

Łatwa konfiguracja

WDRT-730 obsługuje wiele trybów pracy w tym punkt dostępowy, infrastruktura, bezprzewodowy Bridge i uniwersalny Repeater, co pozwala na zastosowanie w różnych konfiguracjach sieciowych. Dzięki wbudowanej funkcji Quick Setup, konfiguracja WDRT-730 przebiega łatwo i szybko w kilku krokach. Integracja WDRT-730 z istniejącą siecią jest całkowicie bezproblemowa. WDRT-730 jest doskonałym rozwiązaniem dla użytkowników domowych i firm SOHO.

Podstawowe cechy

Zgodność ze standardami IEEE WLAN oraz LAN

 • Zgodne z bezprzewodowym standardem IEEE 802.11a/b/g/n dual-band (2.4G & 5G) o przepustowości do 300+300Mbps
 • 4 Porty LAN i 1 port WAN Gigabit RJ-45 (10/100/1000Mbps)
 • Obsługa Auto MDI/MDI-X

Funkcje routera

 • Obsługa połączeń WAN – Dynamiczny IP / Statyczny IP / PPPoE / PPTP / L2TP / Telstra Big Pond / WISP
 • Serwer DHCP, serwis DDNS Planet
 • Statyczne routowanie
 • Firewall zabezpieczający przed atakami DoS
 • Obsługa DMZ, wirtualnego serwera, forwardowanie portów, przełączanie portów

Zabezpieczenia

 • Obsługa WPS
 • Zaawansowane szyfrowanie: 64/128-bit WEP, WPA/WPA2 oraz WPA-PSK/WPA2-PSK z TKIP/AES, autoryzacja 802.1x
 • Obsługa firewalla  NAT z zabezpieczeniem przed atakami DoS
 • Kontrola dostępu po IP/protokole
 • Filtrowanie MAC
 • Obsługa VPN Pass Through (PPTP / L2TP / IPSec)

Zaawansowane funkcje sieciowe

 • Multiple Bandwidth Control (QoS) w oparciu o lokalne porty i adresy IP
 • Obsługa 802.1d STP, NTP, UPnP oraz ALG

 

Łatwa instalacja i zarządzanie

 • Sieciowy interfejs użytkownika ułatwiający konfigurację
 • Zdalne zarządzanie
 • Monitorowanie statusu systemu oraz System Log

Zastosowanie

Szeroko pasmowe połączenie bezprzewodowe

PLANET WDRT-730 obsługuje dwa pasma transmisji gwarantując brak interferencji sygnału oraz bardzo wysoką wydajność WiFi. Dzięki temu można sprawdzać e-maile czy surfować po Internecie z wykorzystaniem pasma 2.4GHz, a jednocześnie oglądać filmy HD i inne multimedia poprzez pasmo 5GHz. Co więcej, WDRT-730 obsługuje przepustowość 300 + 300 Mbps z jednoczesnym wykorzystaniem pasma 2.4GHz oraz 5GHz. Wszystkie porty Gigabit Ethernet gwarantują z kolei bardzo wysoką wydajność przewodową. Dzięki wysokiej stabilności i wydajności WDRT-730 oferuje użytkownikom urządzeń mobilnych doskonałej jakości połączenia bezprzewodowe.

Spis treści: Dwuzakresowy router 300Mbps 802.11n Gigabit od Planet Technology

Słowa kluczowe: Jaki router do neostrady

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.