Polecane
 

Portal komputerowy » Wiadomości » Test Microsoft LifeCam Cinema – oko w oko z kamerę internetową HD

Test Microsoft LifeCam Cinema – oko w oko z kamerę internetową HD

 

 
Opinia
 

Recenzje:
 
Cena:
 
Producent:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
14 total ratings

 

Plusy


- świetny wygląd i solidna budowa
- autofocus
- rozdzielczość HD
- dobra ostrość i szczegółowość obrazu oraz żywe kolory

Minusy


- brak detekcji ruchu czy samowyzwalacza
- średnia jakość nagrań w HD
- niska płynność obrazu podczas nagrywania w HD obiektów w ruchu
- zdarza się gubić ostrość


Kilka słów o teście

Kamery internetowe są urządzeniami, które towarzyszą nam od wielu lat. Używane są one w celach wideo rozmów z naszymi znajomymi czy w celach marketingowych, często za pomocą różnego typu komunikatorów. Technologia z każdym dniem pnie do przodu, co zmusza producentów do nowych rozwiązań technologicznych, a jakość HD w obecnych czasach to podstawa. Czy warto zaopatrzyć […]

0
Opublikowano 7 sierpnia 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Kamery internetowe są urządzeniami, które towarzyszą nam od wielu lat. Używane są one w celach wideo rozmów z naszymi znajomymi czy w celach marketingowych, często za pomocą różnego typu komunikatorów. Technologia z każdym dniem pnie do przodu, co zmusza producentów do nowych rozwiązań technologicznych, a jakość HD w obecnych czasach to podstawa. Czy warto zaopatrzyć się w kamerkę Microsoft LifeCam Cinema? Zapraszam do czytania.

Specyfikacja techniczna Microsoft LifeCam Cinema

  • Rozdzielczość zdjęć: 1280 x 720 (również interpolowany tryb 5 x HD)
  • Rozdzielczość filmów: 1280 x 720 (HD 720p) do 30 klatek na sekundę
  • Auto-focus
  • Szklana soczewka o wysokiej precyzji
  • Mikrofon kierunkowy (pasmo: 200 Hz – 8000 Hz)
  • Aluminiowa obudowa
  • Integracja z programami Windows Live (Movie Maker, Gallery, Skype)

Wygląd, budowa oraz jakość wykonania

Opakowanie Microsoft LifeCam Cinema

Opakowanie Microsoft LifeCam Cinema

Kamerka Microsoft LifeCam Cinema umieszczona została w słynnym czerwonym opakowaniu. Front opakowania został wyposażony w przezroczysty plastik, przez który widać urządzenie. Na odwrocie opakowania znajdują się krótkie informacje techniczne. W środku prócz urządzenia znajduje się wielojęzyczna instrukcja obsługi wraz z płytą CD zawierająca oprogramowanie i sterowniki wymagane do poprawnego działania produktu. Warto wspomnieć, iż sterowniki możemy pobrać także bezpośrednio ze strony Microsoftu.

Microsoft LifeCam Cinema

Microsoft LifeCam Cinema

Już po pierwszym kontakcie z urządzeniem mogę stwierdzić, że wygląda świetnie. Kształt i wymiary kamerki są wprost idealne. Jest ona w kształcie walca o wymiarach, a na powierzchni utrzymuje ją w pełni regulowana, giętka podstawka. Dzięki właśnie tej podstawce można kamerkę ustawić w dowolnej pozycji i miejscu, a dodatkowo nie mogę tu narzekać na brak stabilności. Wysokość bohatera recenzji wynosi 56mm, natomiast średnica ok. 25mm. Urządzenie połączone z podstawką jest za pomocą przegubu, który umożliwia ustawienie kamery pod odpowiednim kątem nachylenia. Niestety nie możliwe jest przechylenie kamerki na boki, choć to nie jest wielkim minusem.

Microsoft LifeCam Cinema - widok z góry

Microsoft LifeCam Cinema – widok z góry

Soczewka obiektywu wykonana jest ze szkła, a obudowa z aluminium. Jakość wykonania jaką zaprezentował Microsoft jest na wysokim poziomie. Na samym szczycie „Cinemy” można zauważyć mikrofon oraz przycisk do uruchamiania komunikatora, który zwie się „Windows Live Call Button”. Praca urządzenia sygnalizowana jest za pomocy niebieskiej diody LED widocznej pod soczewką.

Microsoft LifeCam Cinema

Microsoft LifeCam Cinema

Oprogramowanie oraz wrażenia z użytkowania

Aby rozpocząć pracę z urządzeniem musimy zainstalować oprogramowanie dołączone do zestawu, jego instalacja nie sprawiła mi żadnych kłopotów. Kamerki możemy używać w dowolnym komunikatorze, choć Microsoft zaleca Windows Live Messenger, oczywiście kamera będzie działać równie dobrze na innych komunikatorach.

Oprogramowanie Microsoft LifeCam (Główne menu)

Oprogramowanie Microsoft LifeCam (Główne menu)

Oprogramowanie nie jest zbytnio rozbudowane, lecz oferuje wszystkie potrzebne do działania funkcje. Interfejs programu LifeCam jest banalny w obsłudze. Główne okno programu przedstawia podgląd obrazu z kamery w wybranej rozdzielczości.  A na dole są ikony, które posłużą do robienia fotografii oraz nagrywania dźwięku i wideo. W zakładce po prawej stronie znajduje się dodatkowe okno, które służy do dowolnych modyfikacji naszego wideo. Zaawansowane opcje kamery można konfigurować po przejściu do „Properties”.

Zaawansowane ustawienia kamery Microsoft LifeCam Cinema "Properties"

Zaawansowane ustawienia kamery Microsoft LifeCam Cinema „Properties”

Ustawienie kolorów Microsoft LiveCam Cinema

Ustawienie kolorów Microsoft LiveCam Cinema

 

W zaawansowanych ustawieniach możemy regulować focus, zoom oraz kadrowanie pan i tilt. W drugiej zakładce opcji „Properties” znajdziemy suwaki, które pozwolą nam zmienić jasność, balans bieli lub nasycenia. Do wyboru mamy ustawienia automatyczne lub jak wymienione konfiguracje ręczne.

Nakładanie efektów graficznych w oprogramowaniu Microsoft LifeCam

Nakładanie efektów graficznych w oprogramowaniu Microsoft LifeCam

Ostatnią dodatkową opcją, jest nakładanie na obraz różnych efektów graficznych, gdzie kamerka posługuje się systemem śledzenia twarzy. Nakładanie efektów może sprawić świetną zabawę podczas konferencji ze znajomymi 🙂

Podczas testowej wideokonferencji kamerka sprawdziła się, obraz był płynny, wyraźny i co ważne ostry. Funkcja „HD” w tym przypadku sprawdziła się doskonale.

Zdjęcia wykonane kamerą Microsoft LifeCam Cinema

Zdjęcia wykonane kamerą Microsoft LifeCam Cinema

Zdjęcia i nagrania mikrofonem również są dobre, ale z pewnością kamerka nie do zastąpi profesjonalnego sprzętu za to idealnie się nadaje do wideokonferencji, nagrań Youtube i domowych filmików co w budżecie do 200zł stanowi nieduży wydatek.

Podsumowanie

Podsumowanie

Podsumowanie

Microsoft LifeCam Cinema, co należy zaznaczyć, nie jest produktem najtańszym dostępnym na rynku. Jednak kamerka ma do zaoferowania nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz co ważne wysoką jakość wykonania i całkiem dobrą jakość nagrań wideo czy audio. Kamera LifeCam Cinema posiada wszystkie cechy, które sprawdzą się podczas konferencji. Oprogramowanie Microsoft LifeCam może nie należy do rozbudowanych, ale umożliwia nam konfigurację najważniejszych ustawień i wstawienie kilku dodatków. Szkoda, że producent nie umieścił w produkcje funkcji detekcji ruchu czy samowyzwalacza. Ostatnim ważnym minusem może zostać jakość nagrań, które jak na jakość HD nie powalają na kolana, a i płynność obrazu podczas ruchów nie jest najlepsza, dodatkowo kamerze zdarza się gubić ostrość. Czas zakończyć wątek minusów, a pochwalić kamerkę za: nowoczesność, świetny wygląd i budowę, autofocus, rozdzielczość HD, dobrą ostrość, szczegółowość oraz żywe kolory. Na pochwałę zasługuje giętka podstawka, która pozwala na ustawienie kamerki zarówno na monitorze, biurku jak i w innym bezpiecznym miejscu. W mojej ocenie kamerka jest godna polecenia. Czekam na wasze opinie.

Cena produktu w dniu testów- ok. 210zł do kupienia w Morele.net

Spis treści: Test Microsoft LifeCam Cinema – oko w oko z kamerę internetową HD

-AssassiN-
 
Jestem fanatykiem komputerów i wszystko co jest do nich podłączane. Lubię pograć w dobrą grę, posłuchać świetnej muzyki, oglądać filmy i seriale, czytać aktualności IT oraz grać w piłkę nożną, siatkówkę, piłkę reczną (mam także wiele, wiele innych zainteresowań). Zajmuje się też redagowaniem artykułów, które zapewne przeczytałeś. Dodatkowo zajmuję się grafiką, głównie tworzenie bannerów, headerów itp.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)