11
Opublikowano 13 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Administracja » Ukrywanie komputera w Otoczeniu sieciowym
 
 

Ukrywanie komputera w Otoczeniu sieciowym


Zaletą systemów Windows 2000/XP/2003 jest zintegrowana obsługa przeglądania Otoczenia sieciowego. Każdy z użytkowników sieci lokalnej może w większości wypadków „bez pytania” skopiować dane udostępnione przez innych użytkowników. Wystarczy tylko otworzyć Otoczenie sieciowe i wybrać komputer podłączony do Twojej sieci. Oczywiście jest to naruszenie prywatności, dlatego możesz ukryć swój komputer w Otoczeniu sieciowym. W tym momencie przegląd udostępnionych danych na Twoim komputerze będzie możliwy jedynie po wpisaniu nazwy komputera (Panel sterowania | System | Nazwa komputera), o czym możesz powiadomić najbliższych znajomych z sieci lokalnej.

Komputery w otoczeniu sieciowym Windows (źr. Banita.pl)

  1. Uruchom Edytor rejestru.
  2. Przejdź do klucza [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\lanmanserver\parameters]
  3. Utwórz w nim wartość typu DWORD o nazwie „Hidden” i ustaw na 1.
  4. Po odświeżeniu listy dostępnych komputerów, Twój nie będzie już wyświetlany na liście w Otoczeniu sieciowym.

Jeżeli chcesz tymczasowo ukryć swoją obecność w Otoczeniu Sieciowym możesz to zrobić prościej wpisując w wiersz poleceń (Start | Uruchom | CMD.exe) komendę: net config server /hidden:YES. W ten sposób ukryjesz komputer do czasu ponownego uruchomienia systemu Windows.
ukrywanie komputera w Otoczeniu sieciowym

Spis treści: Ukrywanie komputera w Otoczeniu sieciowym

Słowa kluczowe: ukrywanie komputera w sieci

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 4.3]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.