Opublikowano 22 września 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows 7 » Przyspieszanie » Jak wyłączyć Aero w Windows 7
 
 

Jak wyłączyć Aero w Windows 7

Windows Aero
Windows Aero

Porada skierowana jest dla wszystkich użytkowników netbooków, a także osób, którym Windows 7 zwyczajnie chodzi wolno… Jeśli chcesz porzucić atrakcyjny wygląd dla wydajności lub własnoręcznie dostosować wygląd systemu, zapraszam do czytania artykułu.

Trudno o negatywny głos podczas dyskusji o wygląd okien systemu Windows 7. Nie można również powiedzieć, że taki ładny wygląd pozostaje bez wpływu na pracę i wydajność komputera. Coś kosztem czegoś, jak zawsze. I tutaj Aero pochłania około 80MB pamięci RAM i kilka procent zasobów procesora, co zauważalnie obniża wydajność w konstrukcjach budżetowych netbooków i komputerach typowo biurowych.

Windows Aero

Co zrobić, aby wyłączyć AERO?

Należy wejść na pulpit i kliknąć PKM na ikonce “Komputer”, następnie wybrać: “Właściwości”. Inną drogą, możemy wejść w Panel sterowania -> System i zabezpieczenia -> System.
Po lewej stronie klikamy: “Zaawansowane ustawienia systemu” i wybieramy zakładkę “Zaawansowane”, w sekcji “Wydajność” klikamy na “Ustawienia”. Przechodzimy do zakładki “Efekty wizualne” i zaznaczamy “Niestandardowe”. Tutaj możemy dostosować wygląd naszego Windowsa w zależności od upodobań. Jeżeli zależy nam na wydajności, wyłączmy jak najwięcej efektów.

Polecam zostawić zaznaczone jedynie trzy opcje:

  • Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu;
  • Użyj wizualnych stylów okien i przycisków;
  • Wygładź krawędzie czcionek ekranowych.

Nie stracimy dużo na wyglądzie, a poprawę wydajności na pewno odczujemy.

Spis treści: Jak wyłączyć Aero w Windows 7

Słowa kluczowe: omega mid 7200, jak wyłączyć aero glass windows 7, jak wylaczyc aero, jak wyłączyć aero windows 7

Click to rate this post!
[Total: 55 Average: 2.8]

Webstero