10
Opublikowano 12 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Przyspieszanie » Defragmentacja pliku wymiany(SWAP)
 
 

Defragmentacja pliku wymiany(SWAP)


Wiele mówi się o defragmentacji dysków oraz wpływu tego procesu na szybkość działania peceta. Najbardziej wrażliwy na proces fragmentacji jest nieodpowiednia konfiguracja, która może jeszcze bardziej pogłębić proces fragmentacji. W tej poradzie dowiesz się jak zdefragmentować ten plik, domyślnie jest on bowiem pomijany podczas pracy programu Defrag(wbudowanego narzędzia w Windows).

Małym i szybkim narzędziem, które zdefragmentuje plik wymiany jest PageDefrag.

  1. Rozpakuj i uruchom program.
  2. Zaznacz opcję Defragment at next boot, po czym kliknij na przycisk OK.

    defragmentacja pliku wymiany, pagefile.sys, SWAP

    defragmentacja pliku wymiany programem SysInternals PageDefrag

  3. Plik wymiany zostanie zdefragmentoway po załadowaniu systemu Windows. Jeżeli masz mało pamięci RAM powinieneś dostrzec przyspieszenie pracy Windows, a także szybsze jego zamykanie.
  4. PageDefrag to małe narzędzie służące do defragmentacji pliku wymiany, dzięki czemu Twój system będzie pracował szybciej. Charakteryzuje się prostotą obsługi.
Spis treści: Defragmentacja pliku wymiany(SWAP)

Słowa kluczowe: defragmentacja pliku wymiany, defragmentacja pagefile sys

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 2]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.