0
Opublikowano 12 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Przyspieszanie » Optymalizacja Windows z dwoma dyskami
 
 

Optymalizacja Windows z dwoma dyskami


Jak ustawić plik wymiany, gdy posiadasz jeden dysk twardy opisałem tutaj: konfiguracja pliku wymiany. Jak można poprawić wydajność systemu, gdy masz dwa dyski twarde? Mowa w tym artykule będzie o konfiguracji pliku wymiany (SWAP) dla dysków podłączonych osobną taśmą!
W tym wypadku możemy ustawić plik wymiany na osobnym dysku co przyspieszy odczyt i zapis danych na innych dyskach, gdy korzystamy z wymagających aplikacji (gier itp.). Aby przenieść plik wymiany na inny dysk:

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę Mój komputer i z menu wybierz pozycję Właściwości.
  2. Kliknij zakładkę Zaawansowane, po czym w sekcji Wydajność kliknij na przycisk Ustawienia.
  3. W nowym oknie, które zobaczysz kliknij na Zaawansowane.
    Teraz ustaw plik wymiany (jak to zrobić dowiesz się pagefiles.sys) partycji drugiego dysku twardego przykładowo co przyspieszy Twój komputer. Zatwierdź zamiany klikając na przycisk Ustaw.
ustawienie pamięci wirtualnej, SWAP, pamięć wirtualna

pamięć wirtualna Windows XP, pamięć na dysku, SWAP

Spis treści: Optymalizacja Windows z dwoma dyskami

Słowa kluczowe: pamięć wirtualna

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 3]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.