7
Opublikowano 28 czerwca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows 7 » Administracja » Sprawdzanie poziomu baterii w laptopie i lokalizacja błędów zarządzania energią Windows
 
 

Sprawdzanie poziomu baterii w laptopie i lokalizacja błędów zarządzania energią Windows


Windows Vista i 7 posiada ciekawe narzędzie do sprawdzenia stanu baterii w naszym laptopie oraz ustawień optymalnych do pracy na baterii.Dzięki raportowi dowiemy się jak bardzo bateria w naszym  laptopie jest zużyta i czy nie czas pomyśleć o zakupie nowej. Ponadto raport zawiera szereg wskazówek odnośnie zarządzania energią w systemie Windows.

Aby zapoznać się z raportem, jaki przygotował dla naszego komputera Microsoft, wykonaj kolejne kroki:

 1. Wybierz z Menu Start -> Uruchom (Win+R) lub wyszukaj
 2. Wpisz: cmd.exe i naciśnij enter
 3. Pojawi Ci się konsola Zarządzania Windows,  w której wpisujesz komendę: powercfg /energy

  Sprawdzanie stanu baterii w laptopie, wiersz poleceń

  Wiersz poleceń

 4. Zostanie utworzony szczegółowy raport, który posłuży Ci nie tylko za źródło informacji odnośnie stanu baterii, ale także zawierający szereg wskazówek i uwag o wydłużaniu pracy laptopa na baterii. Aby go uruchomić wejdź do lokalizacji folderu z raportem i uruchom plik: energy-report.html
  błędy Windows w zarządzaniu energią

  Komunikat o błędach Windows w zarządzaniu energią

  raport o stanie baterii laptopa

  raport o stanie baterii laptopa

Jak korzystać z Raportu o stanie baterii?

 • Aby sprawdzić stan baterii wyszukaj Bateria: Informacje o baterii
  informacje o baterii Windows

  Informacje o baterii Windows, wynik całkiem pozytywny jak na 2 letniego laptopa używanego intensywnie na baterii praktycznie 4 razy w tygodniu.

  Proszę pamiętać, że pełne ładowanie nie zawsze oznacza 100%. Większość laptopów uważa baterię na naładowaną do pełna przy 90% naładowania(na przykład gdy przerwiemy ładowania na chwilę). Ma to związek z ilością ładowań(cykli), która dla każdej baterii jest ściśle określona, ponieważ po przekroczeniu pewnej ilości cykli może dojść do niestabilności baterii i  w najlepszym przypadku uszkodzenia ogniw, a w najgorszym zapalenia laptopa. Licznik cykli jeśli wskaże maksymalną liczbę ładowań to elektronika baterii wyłączy ogniwo i bateria będzie wskazywała jako zużyta.

 • Na czerwonym tle są wytłuszczone uwagi, a pomarańczowym – propozycje zmian.

Jeśli masz pytania odnośnie raportu, bądź chciałbyś aby Ci pomóc w optymalizacji Windows to napisz wątek na forum i wyślij nam raport w załączniku.

Spis treści: Sprawdzanie poziomu baterii w laptopie i lokalizacja błędów zarządzania energią Windows

Słowa kluczowe: test baterii w laptopie, jak sprawdzić baterię w laptopie, jak sprawdzić stan baterii w laptopie, program do sprawdzania baterii w laptopie, stan baterii

Click to rate this post!
[Total: 13 Average: 3.4]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.