7
Opublikowano 8 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Porady » Jak przywrócić prawidłowy wygląd ikon na Pulpicie
 
 

Jak przywrócić prawidłowy wygląd ikon na Pulpicie


Zdarza się, że po instalacji jakiegoś programu lub podczas zwykłej pracy przy komputerze, ikony pulpitu zaczynają przybierać dziwny wygląd. Mogą na przykład wyglądać jak tło poprzednio otwieranego folderu/aplikacji lub jak ikona nieznanego pliku. Aby temu zaradzić, musimy wymusić odświeżenie ikon przez system. W tym celu należy usunąć plik o nazwie IconCache.db z katalogu C:\Documents and Settings\Nazwa_Użytkownika\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji. Plik ten jest ukryty, zatem do jego zlokalizowania musimy włączyć pokazywanie ukrytych plików i folderów (Narzędzia =>Opcje folderów => Widok). Po skasowaniu pliku restartujemy komputer.

Spis treści: Jak przywrócić prawidłowy wygląd ikon na Pulpicie

Słowa kluczowe: jak przywrócić ikony na pulpicie, jak przywrocic male ikony na pulpit

Click to rate this post!
[Total: 70 Average: 3.1]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.