0
Opublikowano 25 lutego 2013 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Samsung GALAXY Note 8.0 zaprezentowany
 
 

Samsung GALAXY Note 8.0 zaprezentowany


Podczas trwających właśnie targów Mobile World Congress w Barcelonie został zaprezentowany pierwszy na świecie 8-calowy tablet wyposażony w rysik S Pen. To przenośne urządzenie, dzięki doskonałej konstrukcji i wielu przydatnym funkcjom, umożliwia bardzo wydajną i wygodną pracę. Samsung GALAXY Note 8.0 to wygodne do trzymania jedną dłonią kompaktowe urządzenie, pozwalające na odtwarzanie multimediów o najwyższej jakości, relatywnie wygodną pracę i korzystanie z Internetu. GALAXY Note 8.0 pozwala użytkownikowi pracować jeszcze wydajniej na wielu aplikacjach jednocześnie i wykonywać przy tym połączenia głosowe, co jest unikalną funkcją w tej klasie urządzeń. Natomiast inteligentny rysik S Pen łączy w sobie innowacyjność tabletu i wygodę tradycyjnego papieru i długopisu.

Premiera pierwszego Samsung GALAXY Tab z 7-calowym ekranem w 2010r. otworzyła nowy rozdział w branży rozwiązań mobilnych. Dziś, po prawie trzech latach, Samsung kontynuuje rozwój tego sektora, by sprostać wyzwaniom, jakie niesie życie we współczesnym świecie – mówi JK Shin, prezes działu IT & Mobile Communications w Samsung Electronics – GALAXY Note 8.0 wpłynie na rozwój całej kategorii produktów, ponieważ jest w pełni przenośny, a przy tym umożliwia wydajną pracę każdego dnia. Jest to pionierskie rozwiązanie wzbogacające nasze codzienne życie, zarówno w pracy, jak i poza nią.

GALAXY Note 8.0 został wyposażony w wiele przydatnych funkcji, takich jak możliwość podzielenia 8-calowego ekranu na kilka okien i uzyskania łatwego dostępu do wielu aplikacji jednocześnie. W komplecie znajdziemy rysik S Pen nowej generacji oraz pakiet narzędzi i szablonów S Note, umożliwiających tworzenie, edycję, zarządzanie i udostępnianie różnych typów dokumentów.Samsung GALAXY Note 8.0 zaprezentowany 1

GALAXY Note 8.0 może działać w trybie czytania (reading mode), pozwalającym czytać e-booki w optymalnej rozdzielczości. Tablet umożliwia też prowadzenie rozmów głosowych* i wykonywanie połączeń wideo. Wraz z urządzeniem użytkownik bezpłatnie otrzymuje niezwykle bogaty pakiet multimediów i usług, wśród których znajdziemy innowacyjne aplikacje Flipboard oraz Awesome Note.

Inteligentny asystent dla zabieganych

Dzięki płaskiej i kompaktowej budowie GALAXY Note 8.0 doskonale nadaje się dla wymagającego i aktywnego użytkownika. Jednym z zadań tego urządzenia jest przechowywanie prywatnych i służbowych danych oraz wydajne zarządzanie nimi. Dzięki temu tablet staje się idealnym, poręcznym organizerem. Praktyczne szablony S Note i usługa S Planner ułatwiają wykonywanie codziennych czynności, m. in. przez takie funkcje jak notatki ze spotkania, listy rzeczy do zrobienia, czy wpisy w osobistym pamiętniku. Całą zawartość możemy wprowadzać i aktualizować z szybko i precyzyjnie, dzięki najnowszej wersji inteligentnego rysika Samsung S Pen. Zapewnia on jeszcze większą dokładność zamiany pisma ręcznego na tekst, współpracujący z nim pakiet Productivity Tools pozwala na rozpoznawanie formuł i kształtów.

Nowe treści i usługi

GALAXY Note 8.0 ma fabrycznie preinstalowane najciekawsze multimedia i aplikacje. Udoskonalona aplikacja Chat-On umożliwia błyskawiczną wymianę informacji i grupowy czat w wielu różnych formatach (zdjęcia, filmy, głos, wizytówki), dzięki czemu komunikacja staje się prosta i przyjemna. Awesome Note, zintegrowana aplikacja, która nie była dotychczas dostępna na żadnym tablecie z systemem Android, pozwala na odręczne wprowadzanie notatek, wpisów i przygotowywanie listy rzeczy do zrobienia. Dzięki usłudze Flipboard treści pobierane z wiadomości, serwisów społecznościowych i innych źródeł mogą być prezentowane w jednym, atrakcyjnym wizualnie i łatwym do przeglądania formacie. W ten sposób, ilekroć coś ważnego dzieje się na świecie lub wśród przyjaciół, informacje na ten temat znajdą się w jednym miejscu. Opracowana specjalnie dla Samsung wersja Flipboard, dzięki wykorzystaniu funkcji hover dostępnej w rysiku S Pen, pozwala użytkownikowi błyskawicznie zapoznać się z nagłówkami artykułów. Na koniec nie sposób pominąć Smart Remote, czyli uniwersalnego pilota i przewodnika po programach, zapewniającego bezproblemowe oglądanie telewizji i plików wideo.

Nowa era S Pen

Rysik S Pen został zaprojektowany od nowa. Teraz jest silnym narzędziem dla kreatywnych i zabieganych użytkowników. S Pen chowany jest we wnętrzu GALAXY Note 8.0 i stanowi jego rozszerzenie. Jego wysunięcie powoduje automatyczne uruchomienie innowacyjnych funkcji urządzenia, takich jak Pen Detection (przydatne menu podpowiedzi) czy Page Buddy (intuicyjne uruchamianie ostatnio używanego ekranu domowego S Note).Samsung GALAXY Note 8.0 zaprezentowany 3

Technologia S Pen jest już tak zaawansowana, że nie musimy nawet dotykać ekranu. Dzięki funkcji Air View, wystarczy umieścić S Pen nad ekranem, aby otrzymać podgląd filmów, maili, zdjęć i wpisów w kalendarzu S Planner, bez konieczności otwierania pliku czy aplikacji. Funkcja S Pen Gesture zapewnia łatwą edycję i przycinanie obrazów i treści, a Paper Artist i Photo Note umożliwiają kreatywną personalizację fotografii.

Ponadto, po raz pierwszy w kategorii GALAXY NOTE, użytkownik może – dzięki technologii WACOM – korzystać z rysika S Pen do obsługi przycisków menu / cofnij znajdujących się na urządzeniu.

Jeszcze więcej multimediów

GALAXY Note 8.0 pozwala bez trudu i w kreatywny sposób wykonywać wiele czynności naraz. Jest to możliwe dzięki innowacyjnej funkcji Dual View, zapewniającej opcje podziału ekranu na wiele okien. Dzielenie ekranu odbywa się w różny sposób dla różnych aplikacji (np. uruchomienie S Note na ekranie przeglądarki internetowej umożliwia dowolną zmianę wielkości, przeciąganie i upuszczanie treści).

Zasada jednoczesnego wykonywania wielu czynności dotyczy także połączeń telefonicznych*. Pop Up Note pozwala na dostęp do S Note w dowolnym momencie, by na bieżąco notować najważniejsze ustalenia, a Pop Up Video pozwala przeglądać Internet w trakcie rozmowy – okienka te można łatwo zwiększać lub zmniejszać rozciągając je lub ściskając dwoma palcami.

Doskonała rozrywka

GALAXY Note 8.0 jest pełny funkcji, które nas wciągną, rozbawią i porwą, a jednocześnie zaspokoją wszystkie typowe potrzeby praktyczne. Tryb czytania zmienia GALAXY Note 8.0 w czytnik e-booków zapewniający optymalne warunki dla lektury – wystarczy ułożyć się wygodnie na kanapie i spędzić wieczór z dobrą książką. Możemy też zmienić naszego Note w uniwersalny pilot, którym będziemy sterować telewizorem, dekoderem czy odtwarzaczem DVD / Blu-ray.Samsung GALAXY Note 8.0 zaprezentowany 2

Samsung GALAXY Note 8.0 będzie dostępny w sprzedaży na całym świecie w drugim kwartale 2013 roku.

Materiały multimedialne i więcej informacji można znaleźć pod adresem www.samsungmobilepress.com.

Informacje o ChatOn Vr 2.0 dostępne są na stronie  http://youtu.be/jjRmbglgUWA

GALAXY Note 8.0 – dane techniczne

Sieć

HSPA+ 21Mbps 850/900/1900/2100

Procesor

Procesor czterordzeniowy 1.6GHz

Wyświetlacz

8” WXGA (1280×800, 189 ppi)

System operacyjny

Android 4.1.2 (Jelly Bean)

Aparat fotograficzny

Główny (tylni): 5 Mpix
Dodatkowy (przedni): 1.3 Mpix

Wideo

Kodeki: MPEG4, H.263, H.264, WMV, DivX, (1080p Full HD wideo w jakości 30 ramek na sekundę)

Audio

Kodeki: MP3, AAC, AAC+, eAAC+, WMA, AC3, FLAC, wejście słuchawkowe 3.5mm (jack), głośnik stereo

Zoptymalizowane funkcje S Pen

S Pen Experience- S Note, S Planner, Email z integracją pisma ręcznego- Quick Command, Easy Clip, Photo Note, Paper Artist
Air View
Popup Note, Popup Video
Shape Match, Formula Match, Idea Sketch

Udostępnianie

Samsung AllShare PlaySamsung AllShare Cast(WiFi Display) – mirroring i rozszerzanieSamsung AllShare Framework

Treści i usługi

Samsung Apps
Samsung Kies /Samsung Kies Air
Samsung TouchWiz / Samsung L!ve Panel
Samsung Hub- Game Hub- Learning Hub / Readers Hub / Music Hub / Video Hub / Media Hub (tylko w USA)
Komunikator mobilny Samsung ChatOn (wersja 2.0)
Smart Stay, Direct Call
Page Buddy/ Tag Buddy/ Word Buddy
Google Search, Google Maps, Gmail, Google LatitudeGoogle Play Store, Google Play Books, Google Play MoviesGoogle Plus, YouTube, Google Talk,Google Places, Google Navigation, Google Downloads
Awesome Note
Flipboard

GPS

A-GPS + GLONASS (wersja 3G)

Łączność

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n (2.4 & 5 GHz), Wi-Fi Direct, AllShareCast, Bluetooth 4.0, USB 2.0

Czujnik

Akcelerometr, kompas cyfrowy, czujnik zbliżeniowy

Pamięć

2GB (RAM), 16/32GB

microSD (do 64GB)

Wymiary

210,8 X 135,9 mm, 338 g (wersja 3G)

Bateria

Standardowa bateria Li-ion 4.600mAh

* Dostępność funkcji połączeń głosowych może być różna w poszczególnych krajach

* Dostępność funkcji Samsung Hubs i Google może być różna w poszczególnych krajach

* Wszystkie przedstawione w niniejszym dokumencie funkcje, dane techniczne i inne informacje na temat produktu (w tym m. in. informacje o jego zaletach, budowie, cenie, komponentach, parametrach, dostępności i możliwościach) mogą ulec zmianie bez wcześniejszej zapowiedzi.

* Android, Google, Android Beam, Google Search, Google Maps, Gmail, Google Latitude, Google Play Store, Google Play Books, Google Play Movies, Google Plus, YouTube, Google Talk, Google Places, Google Navigation i Google Downloads są znakami towarowymi Google Inc.

Spis treści: Samsung GALAXY Note 8.0 zaprezentowany

Słowa kluczowe: Jak Wyłączyć MetroMSN

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

prasowe