0
Opublikowano 14 sierpnia 2013 w Portal komputerowy » Wiadomości » Rożne » Do szkoły w wielkim stylu z redcoon.pl
 
 

Do szkoły w wielkim stylu z redcoon.pl

tablet chłopak
tablet chłopak

Kiedy przebrzmi pierwszy dzwonek, zakończą się powitania z kolegami i koleżankami z klasy  i trzeba będzie na powrót wtłoczyć się w mundurek szkolny, uczniowie zaczną poszukiwać rozwiązań technicznych, które ułatwią im naukę i umożliwią lepszy kontakt ze znajomymi z klasy.

Nie jest żadną tajemnicą, że najchętniej wykorzystywanym współczesnym źródłem wiedzy jest Internet. Bez niego młodzi ludzie czują się odcięci od świata i informacji. Dostępnych jest wiele sposobów korzystania z tego źródła, dziś jednak chcielibyśmy skupić się przede wszystkim na tabletach Samsung Galaxy Note 10.1 N8000, HTC Flyer P510E oraz Acer Iconia W3-810. Największą zaletą tabletów w ogóle jest ich mobilność. Zawdzięczają to niewielkiej wadze i rozmiarom, a długi czas działania na baterii sprawia, że świetnie sprawdzają się w szkole, bibliotece czy na wyjazdach.

GALAXY Note 10.1

Pierwszym i zarazem największym przedstawicielem omawianych dziś modeli jest Samsung Galaxy Note N8000. Producent nie oszczędzał tu na specyfikacji, czego rezultatem jest wysoka wydajność w kontekście przeznaczenia tego typu urządzeń.  Czterordzeniowy procesor (Exynos 4412 4×1,4GHz), 2 GB pamięci RAM pozwala na płynną pracę, bez utraty cennego czasu czy nerwów na tnące się przewijanie stron www. Ekran 10,1″ o rozdzielczości  1280×800 px został wykonany w technologii IPS zapewniającej szerokie kąty widzenia.  Mniejszym bratem, bo zaopatrzonym w 8,1″ o tej samej rozdzielczości wyświetlacz (również IPS) jest Acer Iconia W3-810. Tablet ten został wyposażony w czterowątkowy 2-rdzeniowy procesor (Intel® ATOM™ Z2760 1.8GHz) i 2 GB pamięci RAM. Występują dwie wersje różniące się pojemnością wbudowanej pamięci: 32GB i 64 GB. Obie pozwalają na przechowywanie dużej ilości plików. Trzecim i zarazem najmniejszym reprezentantem rodziny tych mobilnych urządzeń jest HTC Flyer. Posiada procesor Snapdragon S2 1,5 GHz oraz 1 GB pamięci RAM co nie wywołuje odgłosu zachwytu, jednak dopracowane przez producenta oprogramowanie pozwala na płynną i wydajną pracę. Dotykowy ekran 7” o rozdzielczości  1024 x 600 px został wykonany w technologii TN. Nie zapewnia ona tak dobrych kątów widzenia jak wyświetlacze IPS,  jednak jego parametry nadal pozwalają na wysoki komfort użytkowania. HTC Flyer posiada 32 GB wbudowanej pamięci (co jest bardzo dużą ilością w przedziale do ok. 700zł) zapewniającej sporo miejsca na przechowywanie swoich ulubionych i najpotrzebniejszych plików.

Acer Iconia W3-810

Dwa spośród opisywanych urządzeń, tj. Samsung Galaxy Note N8000 oraz HTC Flyer, posiadają system operacyjny Android. Obecnie dostępnych jest wiele ciekawych aplikacji dedykowanych na tę platformę, które nie tylko umilają czas wolny, ale edukują i rozwijają wyobraźnię. Oba modele zostały wyposażone w zaawansowane stylusy (specjalne rysiki), dzięki którym tablet można wykorzystać jako kartkę papieru i pisać na nim odręcznie, bądź rysować, szkicować a nawet (przy pomocy odpowiednich ustawień) malować. Stylus wykorzystywany jest także jako zastępcza myszka – pozwala zaznaczać, wycinać i przenosić wybrane fragmenty tekstu czy obrazu.  Stały dostęp do Internetu we wszystkich trzech modelach (bo to jest chyba najistotniejsze dla ucznia czy studenta) zapewniają wbudowane karty Wi-Fi (możliwość korzystania z hotspotów). W zintegrowany modem 3G wyposażono natomiast modele Samsunga i HTC, które dodatkowo umożliwiają nam surfowanie po Internecie w zasięgu sieci komórkowych po włożeniu do urządzenia karty SIM. Ponadto oba te urządzenia można wykorzystywać jako nawigację, gdyż posiadają wbudowany moduł GPS.

HTC Flyer P510E

Wszystkie trzy opisywane przez nas tablety mają jeszcze jedną wielką zaletę – dzięki technologii Bluetooth można je przekształcić w komputery stacjonarne. Wystarczy podłączyć do nich bezprzewodową myszkę, klawiaturę czy inne obsługiwane peryferia, tablet ustawić na stojaku na biurku i gotowe – nasze mobilne centrum rozrywki przekształca się w komputer stacjonarny. Tablety wyposażone w złącza HDMI możemy dodatkowo podpiąć pod monitory komputerowe lub pod telewizor w salonie, co jeszcze bardziej zwiększa pole ich zastosowania – przekształcając je w domowe centra rozrywki. Acer Iconia W3-810 wyróżnia się jednak z opisywanej trójki preinstalowanym fabrycznie systemem Windows 8 (to pozwala nam na korzystanie z aplikacji, do których przyzwyczailiśmy się na naszym zwykłym komputerze) oraz pakietem Microsoft Office Home and Student 2013 w pełnej wersji (nieograniczonej czasowo czy funkcjonalnie). Dzięki temu tablet ten jeszcze łatwiej przekształcić w pełnoprawny komputer do pracy w domu czy szkole. Poza tym warto pamięć, iż do każdego z tabletów można dobrać ciekawe akcesoria ułatwiające ich użytkowanie oraz poszerzające ich możliwości. Do takich rozwiązań zaliczyć można etui z funkcją standu, klawiatury i myszki Bluetooth, uchwyty samochodowe, stylusy oraz karty pamięci (nawet do 32 GB).

Acer Iconia W3-810 Windows 8 tablet

Ciekawym urządzeniem , które może przydać się każdemu uczniowi i studentowi jest mobilny skaner ręczny Media-Tech Scanline MT4090. To poręczne urządzenie umożliwia skanowanie dokumentów do formatu A4 w rozdzielczości 900 dpi. Zasilany jest dwoma bateriami AA, a jego wydajność to nawet 200 stron. Zeskanowane obrazy zapisują się na karcie microSD, którą po skończonej pracy można wpiąć do tabletu i odczytywać dokumenty w dowolnie wybranym przez siebie miejscu i czasie. Ręczny skaner jest szczególnie przydatny w sytuacjach, w których nie mamy dostępu do kserokopiarki, a nie mamy czasu ani chęci przepisywać potrzebnych dokumentów.

Media-Tech Scanline MT4090

Jeśli więc zaczynasz nowy rok szkolny, a chcesz mieć stały kontakt ze znajomymi i stały dostęp do Internetu, spraw sobie tablet, który nie tylko pomoże Ci w nauce, ale także dostarczy rozrywki po całym dniu wytężonej pracy. Wróć do szkoły w wielkim stylu z redcoon.pl!

Spis treści: Do szkoły w wielkim stylu z redcoon.pl

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.