0
Opublikowano 12 marca 2013 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Kobiety kochają tablety
 
 

Kobiety kochają tablety


Kobiety są bardzo otwarte na nowości technologiczne – coraz chętniej kupują elektronikę użytkową, wśród której ważne miejsce zajmują urządzenia mobilne. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie firmy ASUS, niemal co czwarta polska użytkowniczka tabletu lub notebooka deklaruje, że zakupu sprzętu dokonała w przeciągu ostatnich sześciu miesięcy. Podobna liczba respondentek stwierdziła, że w ciągu najbliższych 6 miesięcy dokona takiego zakupu.

Dla kobiet urządzenia mobilne są już nie tylko przydatnym narzędziem, ale coraz częściej elementem stylu. Jak pokazuje badanie SW Research, przeprowadzone na zlecenie ASUS Polska, w przeciągu ostatniego pół roku w ręce co czwartej respondentki trafił nowy tablet lub notebook. Co więcej, prawie 25% badanych kobiet zadeklarowało, że planuje zakup tego typu urządzenia w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Kobiety pokochały mobilne urządzenia, które nie tylko stanowią dla nich realne wsparcie w intensywnym życiu codziennym, ale często również podkreślają ich styl.Kobiety kochają tablety Asus Nexus 7

Podczas wyboru urządzenia mobilnego panie rzadziej niż panowie patrzą na specyfikację czy markę. Kobiety również rzadziej posiłkują się recenzjami na specjalistycznych portalach i opiniami innych użytkowników sieci. Zdecydowanie większą wagę przywiązują do wyglądu i designu urządzenia. Częściej niż panowie zwracają też uwagę na promocje w miejscu zakupu, opinie i rekomendacje znajomych oraz chętniej korzystają z pomocy sprzedawcy w sklepie, w którym dokonują zakupu.

„Współczesna kobieta w pełni wykorzystuje możliwości, jakie stwarzają urządzenia mobilne. Szczególnie tablety, które szturmem podbijają polski rynek, znajdują nad wyraz wiele fanek. Kompaktowość i poręczność tych urządzeń sprawia, że stają się one doskonałym rozwiązaniem dla aktywnych pań. Co ciekawe, coraz więcej użytkowniczek tabletów czy notebooków, to bardzo świadome konsumentki – doskonale wiedzą czego oczekują od urządzeń mobilnych. Panie częściej kupują również akcesoria – to głównie dla nich przygotowujemy różne wersje kolorystyczne etui na tablety” – mówi Monika Grabowska, PR Manager ASUS Polska.
Monika Grabowska PR Manager ASUS Kobiety kochają tablety

Rok 2013, okrzyknięty przez branżę IT rokiem tabletów, to bardzo dobra okazja, by zamiast tradycyjnego bukietu podarować bliskiej pani stylowy tablet.

Spis treści: Kobiety kochają tablety

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

prasowe