0
Opublikowano 27 lutego 2013 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » ASUS Fonepad – 7-calowa hybryda smartfonu i tabletu
 
 

ASUS Fonepad – 7-calowa hybryda smartfonu i tabletu


ASUS zaprezentował Fonepad™ – innowacyjne urządzenie mobilne łączące w sobie funkcje smartfonu z wszechstronnością 7-calowego tabletu. Fonepad™ jest wyposażony w nowy procesor Intel® Atom™ Z2420 oraz ekran IPS HD. Całość pracuje na systemie Android 4.1. Dzięki wbudowanej antenie 3G urządzenie pozwala na prowadzenie rozmów telefonicznych. 

ASUS Fonepad™ jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie funkcjonalność komunikacji głosowej smartfonów i potencjał rozrywki dostarczanej przez tablety. Nowe urządzenie ASUSa to smukły, kompaktowy tablet w metalicznej obudowie – waży niespełna 340g przy grubości 10,4 mm. Fonepad™ korzysta z najnowszego modelu procesora Intel® Atom™ Z2420, w pełni kompatybilnego z systemem Android. 7-calowy ekran z 10-punktową matrycą multidotykową (rozdzielczość 1280 x 800) zapewnia wyrazisty, czytelny obraz podczas przeglądania stron www lub zdjęć. Dzięki technologii IPS i szerokim kątom widzenia (178 stopni) możemy komfortowo korzystać z tabletu nawet w ostrym świetle.ASUS Fonepad - 7-calowa hybryda smartfonu i tabletu 1

Wbudowana antena 3G HSPA+ sprawia, że ASUS Fonepad™ to urządzenie, które pozwala użytkownikowi być zawsze online. Tabletu można używać do prowadzenia rozmów telefonicznych, zarówno przy przy użyciu wbudowanego mikrofonu cyfrowego z funkcją redukcji szumów, jak i opcjonalnego zestawu słuchawkowego Bluetooth. Fonepad™ jest dostępny w wersjach z 8GB i 16GB wbudowanej pamięci oraz posiada wejście na kartę SD, zapewniającą do 32GB dodatkowej przestrzeni dyskowej. Wszystkie modele posiadają przednią kamerę (1.2MP) do wygodnego prowadzenia rozmów wideo. Opcjonalna, tylna kamera (3MP) z funkcją auto-fokus pozwala na nagrywanie filmów w jakości 720p HD. Technologia ASUS SonicMaster z procesorem MaxxAudio 3 opracowanym przez Waves zapewnia wyraziste brzmienie i wysoką jakość dźwięku.

ASUS Fonepad™ wyposażony jest w szereg aplikacji wspomagających wydajność pracy. Floating App pozwala na łatwe zarządzanie uruchomionymi aplikacjami i multi-tasking, SuperNote lite umożliwia tworzenie odręcznych notatek i rysunków, a WebStorage Office Online służy do mobilnej edycji dokumentów kompatybilnych ze standardem Microsoft Office. Użytkownicy Fonepadów™ otrzymują również darmowy, dożywotni abonament na 5GB przestrzeni dyskowej w serwisie ASUS WebStorage.

ASUS udostępnił użytkownikom dwa nowe, opcjonalne akcesoria dla tabletu Fonepad™. VersaSleeve 7 (w jednym z czterech wariantów kolorystycznych) to zawijany, składany pokrowiec, który jednocześnie chroni urządzenie przed uszkodzeniami i podpiera ekran w jednej z dwóch pozycji, ułatwiając pisanie i oglądanie filmów. Turn Case to lekka obudowa dla tabletu Fonepad™, z miękką warstwą wewnętrzną, która utrzymuje ekran w czystości i pozwala ustawić go pod kątem odpowiednim do oglądania filmów.ASUS Fonepad - 7-calowa hybryda smartfonu i tabletu 2

Dostępność i cena

ASUS Fonepad™ i opcjonalne akcesoria trafią do sprzedaży w wybranych krajach w marcu 2013. Ceny tabletu Fonepad™ rozpoczynają się od 249 dolarów (sugerowana cena detaliczna) za wersję z 8GB pamięci i tylną kamerą 3MP na rynkach regionu APEC oraz od 219 euro (sugerowana cena detaliczna) za wariant z 16GB i bez tylnej kamery sprzedawany w Europie.

VersaSleeve będzie dostępny w cenie 19.99 euro, a Turn Case 39.99 euro (sugerowane ceny detaliczne).

SPECYFIKACJA*

System operacyjny

Android 4.1 Jelly Bean

Procesor

Intel® Atom™ Z2420 (1.2GHz) z procesorem graficznym PowerVR SGX540

Modem

IMC XMM6265

Ekran

7-calowy (1280 x 800) podświetlany diodami LED z technologią IPS

10-punktowa matryca multidotykowa

Kamery

Przednia:              1.2MP

Tylna:     3MP z funkcją auto-fokus i nagrywaniem wideo w jakości 720p HD (wybrane modele)

Pamięć i dysk

1GB RAM

8GB/16GB przestrzeni dyskowej, czytnik kart microSD (do 32GB)

Sieć

WCDMA 850, 900, 1900, 2100MHz

GSM/EDGE 850, 900, 1800, 1900MHz

HSPA+ (21Mbit/s download, 5.76Mbit/s upload)

Łączność bezprzewodowa

802.11b/g/n Wi-Fi, Bluetooth 3.0

Interfejsy

Gniazdo Micro-USB, gniazdo słuchawkowe 3.5mm

Czujniki

GPS z GLONASS, akcelerometr, czujnik zbliżeniowy, czujnik oświetlenia otoczenia, żyroskop, e-kompas

Inne

Mikrofon cyfrowy z funkcją redukcji szumów, głośnik, czytnik kart Micro-SIM

Bateria

Litowo-polimerowa 16Wh (4270mAh), do 9 godzin pracy**

Kolory

Szary, złoty

Wymiary

196.4 x 120.1 x 10.4mm

Waga

340g

 

* Specyfikacje, treść i dostępność produktów mogą podlegać zmianom bez uprzedniej informacji oraz mogą różnić się zależnie od kraju. Rzeczywiste osiągi są zależne od uruchomionych aplikacji i sposobu wykorzystania urządzenia, a także od czynników środowiskowych.

** Czas pracy baterii mierzony podczas odtwarzania filmu w jakości 720p HD, jasności 100 nitów i włączonej antenie WiFi i 3G.

Spis treści: ASUS Fonepad – 7-calowa hybryda smartfonu i tabletu

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

prasowe