0
Opublikowano 2 marca 2013 w Portal komputerowy » Wiadomości » Oprogramowanie » ASUS Open Cloud Computing – smartfony, tablety, pecety w jednej chmurze
 
 

ASUS Open Cloud Computing – smartfony, tablety, pecety w jednej chmurze


Na oficjalnej konferencji prasowej ASUS zaprezentował główne założenia i elementy platformy ASUS Open Cloud Computing (AOCC). Jest to kompletny zestaw usług online, który pozwala na płynną integrację danych ze smartfonów, tabletów i komputerów osobistych.

Platforma ASUS Open Cloud Computing, kompatybilna z kilkoma systemami operacyjnymi, integruje dane przechowywane w chmurze, w obrębie jednej usługi wirtualnej. Dzięki temu znacznie upraszcza się proces udostępniania danych z różnych urządzeń, a użytkownik zyskuje dostęp do usług pomocy online i narzędzi do wykrywania i usuwania usterek. Połączenie czterech odrębnych usług – AOCloud, AOLink, AOStream i AOHel – umożliwia płynne, dynamiczne i łatwe korzystanie z chmury przy pomocy różnych urządzeń mobilnych.

„Pracowaliśmy nad tym pomysłem już od kilku lat” – mówi Jonney Shih, dyrektor ASUS. „Jesteśmy przekonani, że otwarta i zrównoważona architektura pozwoli nam wprowadzić i zastosować najlepsze rozwiązania, które są potrzebne w nowej epoce wszechobecnych usług w chmurze” – dodaje Jonney Shih.
ASUS Chairman Jonney Shih Open Cloud Computing - smartfony, tablety, pecety w jednej chmurze

AOCloud to narzędzie, które służy integracji danych przechowywanych w serwisach ASUS i innych firm w obrębie pojedynczej usługi z jednym loginem. AOCloud obsługuje też osobiste magazyny danych za pośrednictwem ASUS AiCloud i kompatybilnych routerów ASUSa. Dzięki AOCloud dane przechowywane na dyskach podłączonych do sieci domowej (Network Attached Storage – NAS) są dla równie łatwo dostępne jak przestrzeń dyskowa dostępna w chmurze

AOLink współpracuje z AOCloud podczas streamingu audio i wideo pomiędzy urządzeniami i serwisami. AOStream to osobisty folder z odnośnikami do zdjęć i stron WWW, który synchronizuje podłączone lokalnie urządzenia i umożliwia nieograniczony transferu danych do dedykowanej przestrzeni dyskowej w chmurze.

AOHelp to zestaw narzędzi do wykrywania i usuwania usterek, który pozwoli szybko i sprawnie rozwiązywać najbardziej typowe problemy z komputerem. Serwis automatyczne oprogramowanie optymalizacyjne i diagnostyczne oraz bezpieczne narzędzie zdalnej pomocy, umożliwiające serwisantom ASUSa pomoc i dokonywanie napraw.

Podczas MWC 2013 zaprezentowano również dwa nowe urządzenia mobilne, stanowiące dopełnienie platformy ASUS Open Cloud Computing. Fonepad™ to dostępne w atrakcyjnej cenie poręczne urządzenie łączące w sobie cechy wszechstronnego 7-calowego tabletu i w pełni funkcjonalnego smartfonu. PadFone™ Infinity to potężny smartfon LTE w smukłej metalicznej obudowie, który po zadokowaniu do PadFone™ Infinity Station zmienia się w pełnowymiarowy tablet.

Spis treści: ASUS Open Cloud Computing – smartfony, tablety, pecety w jednej chmurze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

prasowe