0
Opublikowano 27 lutego 2013 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Samsung wzmacnia mobilny ekosystem
 
 

Samsung wzmacnia mobilny ekosystem


Samsung zaprezentował najnowsze narzędzia deweloperskie, w tym otwarty interfejs API do obsługi płatności mobilnych Samsung Wallet. Przedstawił też nowych partnerów wśród dostawców treści i usługodawców, w tym m.in. EA Chillingo.Samsung wzmacnia mobilny ekosystem 1

Nowe rozwiązania zostały zaprezentowane na targach Mobile World Congress 2013 w Barcelonie. Podczas kongresu Samsung już po raz trzeci był gospodarzem Developer Day. W wydarzeniu wzięło udział ponad 500 twórców aplikacji z całego świata.

Samsung po raz trzeci z rzędu pojawił się na App Planet – przeznaczonej dla programistów imprezie organizowanej w ramach kongresu. W tym roku Samsung pokazywał najnowsze technologie związane z tworzeniem aplikacji, zarządzaniem treścią i sposobami jej dystrybucji. A wszystko to na dwa razy większej niż rok temu powierzchni wystawowej.Samsung wzmacnia mobilny ekosystem 3

Podczas tegorocznego spotkania jedną z najbardziej obleganych sesji była prezentacja otwartego interfejsu API do usługi Samsung Wallet, pozwalającej użytkownikom na zbieranie kuponów, kart członkowskich, biletów kart pokładowych w jednym miejscu. W trakcie sesji przedstawiono pierwszych partnerów usługi: Walgreens, Belly, Major League Baseball Advanced Media , Expedia, Booking.com, Hotels.com, oraz Lufthansa.

Oprócz firmy Samsung na sesji pojawili się też założyciele EA Chillingo, aby ogłosić premierę nowej inicjatywy „100% Indie” i podkreślić w ten sposób swoje zaangażowanie na rzecz społeczności programistów. Dzięki „100% Indie” niezależni programiści sprzedający swoje aplikacje przez Samsung Apps będą mogli zatrzymać 100% wpływów z ich sprzedaży przez pół roku od udostępnienia aplikacji, Samsung nie będzie pobierał od nich żadnych prowizji.Samsung wzmacnia mobilny ekosystem 4

Podczas App Planet odbyła się także sesja AdHub – nowej usługi umożliwiającej programistom osiąganie przychodów z reklam, a także AllShare Framework – narzędzie, dzięki któremu łatwiej będzie tworzyć aplikacje działające na różnych urządzeniach. Ponadto Samsung przedstawił najnowszą wersję S Pen SDK w wersji 2.3, pozwalającą programistom na tworzenie aplikacji wykorzystujących S Pen na wielu urządzeniach, w tym na sztandarowym tablecie GALAXY Note.

Samsung konsekwentnie buduje swój ekosystem dla smartfonów, ściśle współpracując z programistami i usługodawcami. Skupiamy się na nieustannym inspirowaniu innowacji spełniających potrzeby użytkowników wielu różnych produktów i usług. Dążymy do tego, aby zapewnić programistom najnowsze narzędzia i zasoby umożliwiające osiągnięcie tego celu – powiedział Dr Won-Pyo Hong, prezes i szef Samsung Media Solution Center.

Podczas tegorocznego Developer Day Samsung zorganizował stoiska wystawowe, służące nie tylko przekazywaniu informacji na temat najnowszych narzędzi i usług Samsung, ale także nawiązywaniu kontaktów i współpracy pomiędzy uczestnikami imprezy. Więcej informacji na temat najnowszych programów i narzędzi deweloperskich oraz imprez dla programistów na całym świecie można znaleźć na stronie http://developer.samsung.com.

Spis treści: Samsung wzmacnia mobilny ekosystem

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

prasowe