0
Opublikowano 15 marca 2013 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Samsung GALAXY S 4 – lepsze, prostsze i pełniejsze życie
 
 

Samsung GALAXY S 4 – lepsze, prostsze i pełniejsze życie


Samsung Electronics zaprezentował czwartą generację smartfonu GALAXY SGALAXY S 4. Został on zaprojektowany tak, by idealnie uzupełniać współczesny styl życia, pomagać cieszyć się nim w pełni.

U podstaw projektu GALAXY S 4 leży przekonanie, że w naszym życiu są wartości i rzeczy ważne, są cele warte spełnienia. Nowy GALAXY pomaga te rzeczy wzmocnić, lepiej wykorzystać, poczuć pełnię życia. Inteligentny design umożliwia wspólne przeżywanie pięknych chwil, dzielenie się każdym momentem szczęścia i wzruszenia. Dzięki nowym funkcjom GALAXY S 4 prawdziwe przyjaźnie i więzi stają się łatwiejsze do utrzymania, życie staje się prostsze i łatwiejsze do smakowania. O nowym GALAXY można myśleć jako o strażniku naszego zdrowia, dobrego samopoczucia i stylu życiaSamsung GALAXY S 4 - lepsze, prostsze i pełniejsze życie 11

Nowy GALAXY jest piękny. Uwagę zwraca harmonia kształtów, nowy większy wyświetlacz, nowa większa bateria, bardzo wąska ramka. Obudowa jest lekka (130 g) i cienka (7.9 mm) i oryginalnie wymodelowana. Samsung GALAXY S 4 jest smuklejszy i mocniejszy, trzymanie go w ręku daje więcej satysfakcji. Kształt smartfonu to dzieło sztuki, prawdziwa piękność. W momencie premiery będą dostępne dwa kolory obudowy: Black Mist i White Frost, więcej pojawi się wkrótce.

Samsung GALAXY S 4 jest urządzeniem, które może zmieniać życie – mówi JK Shin, Prezes i Szef działu IT oraz dywizji Mobile Communications w firmie Samsung. Każda nowa funkcja została opracowana na podstawie wnikliwych badań potrzeb użytkowników z całego świata. Sukces serii GALAXY S udowodnił, że jest to jedyne sensowne podejście do projektowania. Już zawsze będziemy najpierw uważnie słuchać użytkowników, na podstawie analizy ich potrzeb opracowywać nowe technologie i wracać z produktami, które z kolei będą inspirować naszych klientów.

Momenty, które nas kształtują. Radości, dla których żyjemy

To, co sprawia, że w naszym życiu pojawia się magia to te szczególne momenty, GALAXY S 4 pozwala je uchwycić, zatrzymać i podzielić się nimi. Nowy wyświetlacz typu Full HD Super AMOLED jest arcydziełem technologicznym. 5 cali ekranu o rozdzielczości 441ppi zapewnia niezrównaną jakość obrazu. GALAXY S 4 wykorzystuje również nową powierzchnię wyświetlacza Corning Gorilla® Glass 3*, która sprawia, że ten wspaniały ekran jest dobrze chroniony.Samsung GALAXY S 4 - lepsze, prostsze i pełniejsze życie 3

Nowy smartfon ma główny aparat cyfrowy o rozdzielczości aż 13 megapikseli. Może pracować w trybie Dual Camera, w którym obraz jest rejestrowany przez dwa aparaty (przedni i tylny) jednocześnie. Podczas fotografowania użytkownik może korzystać z szeregu efektów specjalnych i ramek pozwalających na łączenie dwóch obrazów czy filmów wideo. Efekt jest niesamowity – razem z filmowanym obrazem przedmiotu możemy nagrywać nasz komentarz wideo. Z kolei opcja Dual Video pozwala na wykonywanie wideokonferencji z udziałem wielu znajomych naraz.

Aparaty fotograficzne w GALAXY S 4 potrafią jednak znacznie więcej. Możemy rejestrować krótkie formy wideo zwane Drama Shot, pokazujące kluczową akcję w formie zapętlonego fragmentu filmu. Sound&Shot to przydatna funkcja dołączania do zdjęć notatek głosowych lub udźwiękawiania fotografowanej sceny, rejestrowania dźwięku, jaki towarzyszył nam podczas fotografowania. Nadaje to zdjęciom niepowtarzalny klimat, realizm.

Kolejną rewolucyjną, nadającą sens technologii funkcją jest Story Album. Pozwala ona na prowadzenie multimedialnego pamiętnika. Treści, takie jak wpisy czy statusy w serwisach społecznościowych, notatki, geolokalizacja, pogoda, a także zdjęcia i wideo mogą być automatycznie zapisywane i układane na linii czasu. W ten sposób możemy z detalami odtworzyć nasze życie, przywołać wspomnienia, przeżyć magiczne momenty jeszcze raz. Oczywiście taki pamiętnik można zamówić w wersji fizycznej, w postaci albumu ze zdjęciami i notatkami (doskonały prezent dla najbliższych). Umożliwia to współpraca ze znanym serwisem Blurb.

Prawdziwe więzi

Samsung GALAXY S 4 pozwoli utrzymać serdeczne relacje ze znajomymi i bliskimi. To urządzenie nadaje słowu „osobisty” nowe znaczenie, otwiera nasze życie, pomaga nawiązywać i pielęgnować najważniejsze dla nas relacje.

Funkcja Group Play to świetny sposób na wspólne cieszenie się muzyką, oglądanie zdjęć czy filmów. Nie trzeba do tego Wi-Fi czy zasięgu sieci komórkowej. Smartfony można połączyć bezpośrednio i bezprzewodowo. Można dzielić się treściami, można wspólnie je oglądać i tworzyć. Share Music to pożyteczne opcja jednoczesnego odtwarzania piosenki na wielu urządzeniach.Samsung GALAXY S 4 - lepsze, prostsze i pełniejsze życie 10

GALAXY S 4 zbliża ludzi, nawet mówiących w nieznanych sobie językach. Funkcja S Translator to automatyczny tłumacz działający w czasie rzeczywistym. Można ją wykorzystać przy tworzeniu wiadomości, w poleceniach głosowych, czacie. Zamienia tekst na głos i głos na tekst – rzecz nieoceniona w zagranicznych wojażach.

GALAXY S 4 obsługuje wszystkie nowoczesne protokoły dostępu do szybkiego internetu, w tym HSPA+42 Mbps oraz LTE. Co warto zauważyć, Samsung zadbał o maksymalną kompatybilność – nowy smartfon, dzięki systemowi Hexa-band będzie współpracował z szybkim LTE w każdym zakątku świata, a nie, na przykład, tylko w USA. Co więcej, jeszcze w tym roku Samsung wprowadzi na rynek wersję GALAXY obsługującą dwa standardy LTE jednocześnie (TDD/FDD).

Wygodne życie, smartfon bez problemów

W dzisiejszych czasach każdy szuka mądrego sposobu na łatwiejsze i mniej stresujące życie. GALAXY S 4 ułatwia nam codzienne czynności, skraca dystans między człowiekiem i technologią. Może wykryć twarz, ruch, gest – za ich pomocą możemy obsługiwać smartfon nie dotykając ekranu.

Samsung Smart Pause umożliwia kontrolowanie ekranu wzrokiem. Przykładowo – jeśli oglądamy film, to gdy odwrócimy wzrok od ekranu, wideo może być automatycznie zatrzymane, a gdy znowu zaczniemy patrzeć na ekran, odtwarzanie zostanie wznowione. Samsung Smart Scroll to bardzo ciekawa funkcja przewijania długich dokumentów (e-maili, tekstów i innych) za pomocą wzroku. Smarfon wyczuwa, że patrzymy na koniec wyświetlanej strony i przewija ją, abyśmy mogli kontynuować lekturę.

Air View to kolejne przełomowe rozwiązanie – wskazując dany element palcem, bez dotykania ekranu, możemy podejrzeć jego zawartość. W ten sposób przeglądanie wielu e-maili, kalendarza, galerii zdjęć, filmów będzie proste i szybkie. Air View działa również w oknie przeglądarki WWW – wskazując element możemy go powiększyć i wygodnie obejrzeć z bliska. Air Gesture to z kolei mechanizm sterowania aplikacjami (na przykład odtwarzaczem muzyki, przeglądarką WWW czy telefonem) za pomocą gestu dłonią. Działa jak magia, warto spróbować.

Bezpieczeństwo to ważna sprawa, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji podczas prowadzenia samochodu, możemy sterować działaniem smartfonu za pomocą komend głosowych. System ten nazywa się S Voice Drive, ma wiele przydatnych funkcji, między innymi automatyczne odczytywanie na głos wiadomości tekstowych, żeby nie musieć odrywać wzroku od jezdni. System może uruchomić się automatycznie po wejściu do samochodu i podłączeniu zestawu głośnomówiącego.Samsung GALAXY S 4 - lepsze, prostsze i pełniejsze życie

Samsung Optical Reader zamienia smartfon GALAXY S 4 w optyczny czytnik kodów QR, wizytówek i tekstów. Wygodne i często bardzo przydatne.

W domu docenimy funkcję Samsung WatchON zamieniającą smartfon w uniwersalny pilot działający z bardzo wieloma urządzeniami – telewizorem, odtwarzaczem DVD/BluRay, konsolą, set-top-boksem, dekoderem, a nawet klimatyzatorem. Co więcej, może on działać z systemem EPG, czyli elektronicznym przewodnikiem po programach, stosowanym przez większość stacji TV, serwisów VoD i TV kablowych.

Życie na 100% – jakość, styl i zdrowie

W nowym GALAXY S 4 Samsung po raz pierwszy zastosował system S Health. Zestaw czujników wbudowanych w smartfon systematycznie i automatycznie monitoruje dane dotyczące zdrowia użytkownika, warunki zewnętrzne i inne zmienne wpływające na nasze samopoczucie. Aby zacząć żyć zdrowo, możemy dodatkowo korzystać z aplikacji doradzającej dietę, pamiętającej posiłki, dającej wskazówki treningowe, monitorującej jakość snu (część funkcji wymaga podłączenia odpowiedniego akcesorium).

Samsung Adapt Display to funkcja, która w inteligentny sposób dobiera optymalne parametry wyświetlania obrazu w zależności od aplikacji, warunków zewnętrznych i preferencji użytkownika. Z kolei Samsung Adapt Sound robi podobną rzecz z dźwiękiem – po jednorazowej kalibracji GALAXY S 4 będzie odtwarzał audio według naszych indywidualnych preferencji.

Samsung GALAXY S 4 będzie osiągalny w drugim kwartale 2013 roku na całym świecie, także w USA. Partnerami są najwięksi operatorzy sieci komórkowych AT&T, Sprint, T-Mobile, Verizon Wireless, US Cellular, Cricket. W EU GALAXY J znajdzie się w ofertach operatorów Deutsche Telekom, H3G, Orange, Telefonica oraz Vodafone.

Wideo pokazujące szczegóły design GALAXY S 4 można obejrzeć pod adresem http://www.youtube.com/samsungmobile. Więcej materiałów prasowych oraz multimedia można pobrać ze strony www.samsungmobilepress.com

Samsung GALAXY S 4 specyfikacja:

Sieć

2.5G (GSM/ GPRS/ EDGE): 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz

3G (HSPA+ 42Mbps): 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz

4G (LTE Cat 3 100/50Mbps), obsługuje wszystkie częstotliwości, zależne od rynku

Wyświetlacz

5 cali Full HD Super AMOLED (1920 x 1080), 441 ppi

Procesor

1.9 GHz Quad-Core Processor / 1.6 GHz Octa-Core Processor

Różne modele będą dostępne na różnych rynkach.

System operacyjny

Android 4.2.2 (Jelly Bean)

Aparat fotograficzny

Główny (tylny): 13 megapikseli, szybka elektroniczna migawka, BIS

Dodatkowy (przedni): 2 megapiksele, nagrywanie Full HD @30fps Zero Shutter Lag, BIS

Wideo

Kodeki: MPEG4, H.264, H.263, DivX, DivX3.11, VC-1, VP8, WMV7/8, Sorenson Spark, HEVC

Odtwarzanie i zapis: Full HD (1080p)

Audio

Kodeki: MP3, AMR-NB/WB, AAC/AAC+/eAAC+, WMA, OGG, FLAC, AC-3, apt-X

Programy aparatu

Dual Camera: Dual Shot / Dual Recording/ Dual Video Call

Drama Shot, Sound & Shot, 360 Photo, Cinema Photo, Eraser, Night, Best Photo, Best Face,

Beauty Face, HDR (High Dynamic Range), Panorama, Sports

Funkcje dodatkowe

 Group Play: Share Music, Share Picture, Share Document, Play Games
 Story Album, S Translator, Optical Reader
 Samsung Smart Scroll, Samsung Smart Pause, Air Gesture, Air View,
 Samsung Hub, ChatON (Voice/Video Call, Share screen, 3-way calling)

Samsung WatchON

 S Travel (Trip Advisor), S Voice™ Drive, S Health
 Samsung Adapt Display, Samsung Adapt Sound

Auto adjust touch sensitivity (Glove friendly)

 Safety Assistance, Samsung Link, Screen Mirroring
 Samsung KNOX (B2B only)

Google Mobile Services

 Google Search, Google Maps, Gmail, Google Latitude

Google Play Store, Google Plus, YouTube, Google Talk,

Google Places, Google Navigation, Google Downloads, Voice Search

Łączność

 WiFi 802.11 a/b/g/n/ac (HT80)

GPS / GLONASS

NFC,  Bluetooth® 4.0 (LE)

IR LED (Remote Control), MHL 2.0

Czujnik

Akcelerometr, fotokomórka, kompas, czujnik zbliżeniowy, żyroskop, barometr,

termometr, czujnik wilgotności, gesty

Pamięć

16/ 32/ 64 GB użytkownika + microSD (do 64GB)

2 GB RAM

Wymiary

136.6 x 69.8 x 7.9 mm, 130g

Bateria

2,600 mAh

* wszystkie funkcje i parametry mogą zmienić się w trakcie wprowadzania aparatu na rynek polski.

* Google, Android Beam, Google Search, Google Maps, Gmail, Google Latitude, Google Play, Google Plus. YouTube, Google Talk, Google Places, Google Navigation, Google Downloads są nazwami towarowymi Google Inc.

Spis treści: Samsung GALAXY S 4 – lepsze, prostsze i pełniejsze życie

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

prasowe