0
Opublikowano 19 marca 2012 w Portal komputerowy » Inne » Nintendo WII » Gry na WII
 
 

Gry na WII


Nintendo to firma japońska i właśnie w kraju kwitnącej wiśni zdobyła największą popularność.

Nintendo logo

Nintendo logo

Producenci japońscy prześcigają się w tworzeniu to co raz to atrakcyjniejszych rozgrywek przeznaczonych do rozgrywki zarówno jednoosobowej, jak i dla całej rodziny a nawet do rozgrywki przez Internet z graczami z całego świata! Oczywiście po drugiej stronie oceanu wiele korporacji gier komputerowych i konsolowych również tworzy ciekawe tytuły pod konsole WII bądź też przedstawia dystrybucje gier pecetowych na konsole.

Dodatkowych wrażeń rozgrywce może przynieść z pewnością sposób sterowania w WII, który stanowił istną rewolucję na rynku konsol. Choć dziś PlayStation i XBOX posiadają swoje odpowiedniki pilota do WII to i tak liczba gier pod WII i ich grywalność przerasta o głowę konkurencję. Wyjątkowo atrakcyjna może się stać rozgrywka w Call of Duty 5 z plastikowym karabinem z celownikiem w ręku zamiast klawiatury i myszki. To fenomenalne, że stare tytuły znane na rynku gier komputerowych nabierają świeżości na konsoli WII.

kontroler gier Nintendo, WIIlot, pilot WII

Kontroler gier Nintendo

Każdy kto choć przez moment miał do czynienia ze światem anime czy innych fantasy japońskich będzie mógł poczuć klimat japońskich produkcji, których bajkowy obraz może nas wyłączyć ze świata rzeczywistego na długie godziny. Choć nie jestem fanem japońskich kreskówek to takie gry jak Rune Factory Frontier całkowicie mnie pochłonęły.

Rune Factory Frontier WII, gry WII

Japońskie gry na WII: Rune Factory Frontier

Japońskie gry bez przemocy z pewnością zadowolą rodziców najmłodszych odbiorców konsol WII, a dzięki nowatorskiemu systemowi kontroli ruchu dzieci będą mogły rozwijać koordynacje ruchową. Na WII nie mogło zabraknąć kontynuacji dobrze znanych tytułów gier starszego pokolenia odbiorców Nintendo. Znani bohaterowie platformówek jak Mario Bross wracają w nowej odsłonie 3D na przykład w Super Mario Galaxy. Na WII można zagrać w stare tytuły znane z Game Cube czy Nintendo, a po soft modzie również z innych konsol.

Super Mario Galaxy WII, gry WII

Platformówka 3D, czemu nie? Super Mario Galaxy

Dla dorosłych graczy z pewnością przyjdą do gustu znane ze świata pecetowego Need For Speed tym razem z kierownicą w postaci gadżetu czy strzelanki FPP czy TPP jak już wcześniej wspomniałem Call of Duty czy Resident Evil.

Call of Duty WII, gry WII

Call of Duty, wygląd jak na starszym pececie, ale realizm..

Dla fanów aktywnej rozrywki bez wychodzenia z domu Nintendo przygotowało WII Balanse Board wraz grą WII FIT i dodatkiem WII FIT PLUS zawierającymi zestaw ćwiczeń i zabaw po których z pewnością ubędzie nam sporo kalorii. Wiele gier korzysta z WII Board i jest to jeden z najciekawszych dodatków jakie wyszły dla WII.

Wii Fit, Balance Board, gry WII

Gry sportowe na WII wymagają gimnastyki z Balance Board

Oczywiście nie wyczerpuje to listę gier na WII, cały czas są prdukowane nowe dodatki do WII, które jeszcze bardziej uatrakcyjniają wirtualną rozrywkę na WII.

Spis treści: Gry na WII

Słowa kluczowe: nintendo wii

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.